Wybory 2019: Kandydaci do Senatu w Łomży i Suwałkach. Okręg nr 59 [LISTA]

2019-09-05 13:45 jch
Wybory 2019: Kandydaci do Senatu w Łomży i Suwałkach. Okręg nr 59 [LISTA]
Autor: archiwum se.pl Wybory 2019: Kandydaci do Senatu w Łomży i Suwałkach. Okręg nr 59 [LISTA]

Wybory parlamentarne 2019 już w niedzielę 13 października. Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy kandydatów do Senatu. Zobacz, kto kandyduje do Senatu z okręgu nr 59 obejmującego m.in. takie miasta jak Łomża i Suwałki.

Wybory parlamentarne 2019 już w niedzielę 13 września. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę 13.10.2019 od godziny 7 do 21.

Zobaczcie, kto kandyduje do Senatu z okręgu nr 59, który swoim obszarem obejmuje powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miast na prawach powiatu: Łomża i Suwałki.

Czytaj także: Wybory 2019: Kandydaci do SENATU w Białymstoku. Okręg nr 60 [LISTA]

Czytaj także: Wybory 2019: Kandydaci do SEJMU w woj. podlaskim. Okręg nr 24: Białystok, Suwałki, Łomża [LISTA]

Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu i Senatu [WOJ. PODLASKIE]

Państwowa Komisja Wyborcza informuje, że prawo udziału w wyborach parlamentarnych 2019 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej ma obywatel polski, który: najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat, nie został pozbawiony praw publicznych prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został ubezwłasnowolniony prawomocnym orzeczeniem sądu, nie został pozbawiony praw wyborczych prawomocnym orzeczeniem Trybunału Stanu. Wyborca jest wpisywany do spisu wyborców. Można być wpisanym tylko do jednego spisu. Spisy wyborców sporządzają urzędy gmin.

Wybory 2019: Kandydaci do Senatu - Okręg nr 59 [LISTA] Augustów, Grajewo, Kolno, Łomża, Mońki, Sejny, Suwałki, Zambrów

Dane pochodzą z oficjalnej strony internetowej Państwowej Komisji Wyborczej. Podajemy po przecinku: numer na liście, nazwisko i imię kandydata, zawód, miejscowość zamieszkania, komitet, przynależność do partii politycznej lub poparcie.

BIAŁOBRZESKI Zenon Henryk, emeryt, Zbójna, KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe

KOMOROWSKI Marek Adam radca prawny Zambrów KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość

WASILEWSKI Janusz Rybak, Tartak, KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ15 DO SENATU, nie należy do partii politycznej