Wybory 2019. Mężczyzna niszczył plakaty wyborcze. Policja: "Sprawa jest rozwojowa"

2019-10-10 11:21 vera
Wybory 2019. Mężczyzna niszczył plakaty wyborcze. Policja: Sprawa jest rozwojowa
Autor: jch Wybory 2019. Mężczyzna niszczył plakaty wyborcze. Policja: "Sprawa jest rozwojowa". Zdj. ilustracyjne

62-letni mieszkaniec Siemiatycz jest podejrzewany o to, że zniszczył 9 plakatów wyborczych na terenie miasta. Policjanci ustalają, czy jest on odpowiedzialny również za zniszczenie kilkudziesięciu plakatów wyborczych w powiecie siemiatyckim.

Do tej sytuacji doszło po godz. 22. Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku mężczyznę, który niszczył plakaty wyborcze. Funkcjonariuszy zauważył, że jeden z przechodniów w rejonie ul. 11 Listopada w Siemiatyczach wyjął spray i zaczął malować po plakatach wyborczych. Policjant od razu poinformował o zdarzeniu swoich kolegów.

- Następnie policjant podjechał do zaparkowanego pojazdu mężczyzny i go zatrzymał - informuje oficer prasowy policji w Siemiatyczach. - Już po chwili na miejscu zjawili się inni policjanci.

Zatrzymany to 62-letni mieszkaniec Siemiatycz. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa. Funkcjonariusze ustalają czy zatrzymany ma również związek ze zniszczeniem w podobny sposób kilkudziesięciu innych plakatów wyborczych na terenie powiatu siemiatyckiego.

Zobacz też: Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu w woj. podlaskim. Okręg nr 24: Białystok, Suwałki, Łomża [LISTA]

Przypominamy, że wybory parlamentarne 2019 już w niedzielę 13 października. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7 do 21.

Białostoczanie zachęcaja do udziału w wyborach parlamentarnych 2019. Posłuchaj:

W niedzielę 13 października policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych. Policja apeluje o porządek i przestrzeganie przepisów przede wszystkich tych związanych z wyborami, a w przypadku naruszeń o ich zgłaszanie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

Wybory 2019 w Białymstoku i woj. podlaskim

Na kogo zagłosuje polska wieś? Zapytaliśmy mieszkańców. Zobacz WIDEO: