Wybory 2019: Paweł Krutul - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]

2019-09-09 10:08 jch
Wybory 2019: Paweł Krutul - kim jest, życiorys [SYLWETKA]
Autor: Łukasz Stepaniuk Wybory 2019: Paweł Krutul - kim jest, życiorys [SYLWETKA]

Wybory parlamentarne 2019 już 13 października 2019 roku. Polacy wybiorą posłów i senatorów. Poznaj kandydatów w wyborach 2019. Paweł Krutul to lider Lewicy w woj. podlaskim (okręg nr 24). Zobacz kim jest Paweł Krutul - wiek, rodzina, życiorys. W tym artykule przedstawiamy jego sylwetkę.

Wybory parlamentarne 2019 już 13 października. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7 do 21. Przedstawiamy liderów list wyborczych w wyborach 2019. W tym artykule prezentujemy sylwetkę Pawła Krutula.

Czytaj także: Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu w woj. podlaskim. Okręg nr 24: Białystok, Suwałki, Łomża [LISTA]

Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu i Senatu [WOJ. PODLASKIE]

Paweł Krutul jest liderem listy Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu 24 obejmującym woj. podlaskie. Paweł Krutul jest członkiem partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia. W 2019 startował też w wyborach do europarlamentu z Komitetu Wyborczego Wiosna Roberta Biedronia.

Paweł Krutul ma 45 lat. Urodził się w Białymstoku. Ma dwóch synów. Studiował w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania. Studia podyplomowe ukończył w Wyższej Szkole Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku. Przez 13 lat był menadżerem w Central European Distribution Corporation.

Obecnie jest przedsiębiorcą. Jak pisze o sobie na portalu społecznościowym: "Aktywnie bierze udział w życiu społecznym i politycznym województwa podlaskiego."

Paweł Krutul oprócz polityki, interesuje się m.in. sportem. Uprawia squash i narciarstwo. Interesuje się piłką nożną. Lubi dobrą książkę. Wolny czas aktywnie spędza w lasach i na jeziorami. W kręgu jego zainteresowań jest także morsowanie, podróże motocyklowe i rowerowe.

Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Lewica Razem wystartują wspólnie w jesiennych wyborach parlamentarnych. Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg zapowiedzieli to na konferencji prasowej. WIDEO: