Wybory 2019: Robert Tyszkiewicz - kim jest, wiek, życiorys [SYLWETKA]

2019-09-10 11:44 jch
Robert Tyszkiewicz
Autor: Łukasz Stepaniuk Robert Tyszkiewicz

Wybory parlamentarne już 13 października. Prezentujemy sylwetkę kolejnego kandydata w wyborach 2019. Robert Tyszkiewicz to lider listy Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI w okręgu nr 24 obejmującego województwo podlaskie. Robert Tyszkiewicz - zobacz kim jest, wiek, rodzina, życiorys.

Wybory parlamentarne już 13 października 2019 roku. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7 do 21. Na naszym portalu przedstawimy liderów list wyborczych w wyborach 2019. W tym artykule prezentujemy sylwetkę Robert Tyszkiewicz.

Czytaj także: Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu w woj. podlaskim. Okręg nr 24: Białystok, Suwałki, Łomża [LISTA]

Robert Tyszkiewicz jest "jedynką" na liście Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska PO .N IPL ZIELONI w okręgu nr 24 (woj. podlaskie).

Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu i Senatu [WOJ. PODLASKIE]

Robert Tyszkiewicz urodził się w 1963 roku w Białymstoku. Ma żonę Agnieszkę i syna Michała. Uczył się w II Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku. Abiturient Uniwersytetu Warszawskiego filii w Białymstoku, kierunek filologia polska (ukończył studia, nie złożył pracy magisterskiej).

W 1992 r. założył w Białymstoku wydawnictwo Publikator i kierował nim do 2007 r. W 2005 r. został po raz pierwszy wybrany do Sejmu RP. W latach 2014-2015 przewodniczący, a w obecnej kadencji wiceprzewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, od 2005 r. przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Białorusi.

Robert Tyszkiewicz gra na gitarze elektrycznej. Jak napisał na swoim fanpage'u: "Jako student sam komponowałem piosenki, które potem z przyjaciółmi wykonywaliśmy przed całkiem szeroką publicznością. Dziś wolę grać w domowym zaciszu. To mój najskuteczniejszy sposób na odpoczynek."

Jest fanem dobrego, klasycznego rocka, fanem amerykańskiego southern rocka i blues-rocka. Interesuje się piłką nożną. Kibicuje Jagiellonii Białystok i FC Barcelona.