Wybory 2019: Stefan Krajewski - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]

2019-09-10 9:45 jch
Wybory 2019: Stefan Krajewski - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]
Autor: Wrota Podlasia/Wojciech Oksztol Wybory 2019: Stefan Krajewski - kim jest, wiek, rodzina, życiorys [SYLWETKA]

Wybory parlamentarne już 13 października. Prezentujemy sylwetkę kolejnego kandydata w wyborach 2019. Stefan Krajewski to lider listy Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu nr 24 obejmującego województwo podlaskie. Stefan Krajewski - zobacz kim jest, wiek, rodzina, życiorys.

Wybory parlamentarne już 13 października 2019 roku. Wybierzemy 460 posłów do Sejmu i 100 senatorów do Senatu. Przypominamy, że lokale wyborcze będą otwarte w niedzielę od godziny 7 do 21. Na naszym portalu przedstawimy liderów list wyborczych w wyborach 2019. W tym artykule prezentujemy sylwetkę Stefana Krajewskiego.

Czytaj także: Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu w woj. podlaskim. Okręg nr 24: Białystok, Suwałki, Łomża [LISTA]

Stefan Krajewski jest "jedynką" na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu nr 24 (woj. podlaskie).

Wybory 2019: Kandydaci do Sejmu i Senatu [WOJ. PODLASKIE]

Stefan Krajewski urodził się w 1981 roku w Zambrowie. Wychowywał się w Krajewie Białym. Ma 38 lat. Jest żonaty i ma dwóch synów. W wolnych chwilach lubi podróżować i jeździć na rowerze. Z zawodu jest politologiem.

Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. S. Konarskiego w Zambrowie. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim kierunek nauki polityczne specjalizacja studia europejskie oraz studia podyplomowe „Wspólna Polityka Rolna Unii Europejskiej” na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Ukończył wiele kursów z zarządzania zasobami ludzkimi, administracji, a także funduszy unijnych.

Stefan Krajewski w dotychczasowej pracy zawodowej był związany głównie z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W latach 2011-2015 r. zajmował stanowisko dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. W latach 2010-2014 pełnił funkcję radnego powiatu zambrowskiego. W 2014 roku w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego, głosami 6241 wyborców, zdobył mandat radnego. Rok później został wybrany przez Radnych Sejmiku na Członka Zarządu Województwa Podlaskiego.

Stefan Krajewski od lat związany z PSL. W październiku 2016 roku został wybrany na Prezesa Zarządu Wojewódzkiego PSL w województwie podlaskim.