Wybory prezydenckie. Czy Szymon Hołownia ma szansę? "Niby katolicki, a jednak lewicowy" [WIDEO]

2020-01-24 14:52 jch
Wybory prezydenckie. Czy Szymon Hołownia ma szansę? Niby katolicki, a jednak lewicowy [WIDEO]
Autor: Łukasz Stepaniuk Wybory prezydenckie. Czy Szymon Hołownia ma szansę? "Niby katolicki, a jednak lewicowy" [WIDEO]

W tym roku Polacy będą wybierać prezydenta RP. O reelekcję będzie ubiegać się Andrzej Duda. Rywalizuje z nim m.in. Małgorzata Kidawa – Błońska, Robert Biedroń i Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezydentem RP pragnie też zostać białostoczanin Szymon Hołownia.

Szymon Hołownia to znany dziennikarz, pisarz i publicysta. Białostoczanin dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu dominikanów. Przez ostatnie lata był współprowadzącym program Mam Talent. Teraz chce być prezydentem Polski.

- My naprawdę idziemy wygrać te wybory - zapowiedział Szymon Hołownia, ogłaszając swoją kandydaturę w wyborach prezydenckich.

Szymon Hołownia na prezydenta? Sprawdziliśmy, co sądzą białostoczanie [WIDEO]

Gdyby 43-letni Szymon Hołownia wygrał w nadchodzących wyborach prezydenckich, Pierwszą Damą zostałaby jego żona Urszula Brzezińska-Hołownia. Małżeństwo ma dwuletnią córeczkę.

Jak jego start w wyborach prezydenckich oceniają białostoczanie? Czy dają mu szansę z faworytem wyborów prezydenckich, czyli Andrzejem Dudą? O to zapytał reporter Radia Eska, który pojawił się z kamerą w rodzinnym mieście Hołowni.