Na zakończenie Bydgoskiego Festiwalu Operowego zobaczymy balet w światowym wykonaniu

i

Autor: Skeeze/PD/pixabay.com Na zakończenie Bydgoskiego Festiwalu Operowego zobaczymy balet w światowym wykonaniu

Baletowe zakończenie Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Przyjadą do nas tancerze światowej sławy

2016-05-04 18:55

Bydgoski Festiwal Operowy zmierza ku końcowi. W ostatniej, baletowej części zobaczymy „Poskromienie złośnicy” w choreografii słynnego Johna Cranko oraz „Jane Eyre” w wykonaniu najlepszego chińskiego zespołu baletowego The Shanghai Ballet.

W czwartek o 19 w Operze Nova „Poskromienie złośnicy”. To ubiegłoroczna premiera Polskiego Baletu Narodowego, która wpisuje się w obchody 400. rocznicy śmierci Szekspira. Rolę tytułową tańczyć będzie Mai Kageyama, a jako Petruchio wystąpi Maksim Woitiul. Choreografię opracował sam John Cranko, uznawany za klasyka tańca XX wieku. Stworzył w 1969r. dla baletu stuttgardzkiego beztroską komedię, wciąż uznawaną za jedną z najlepszych we współczesnym repertuarze baletowym. Ta wersja został przeniesiona na deski współczesnej opery przez Jane Bourne.

W sobotę i niedzielę, na zakończenie festiwalu, będziemy mieli niepowtarzalna okazję podziwiania najlepszego chińskiego zespołu: The Shanghai Ballet, który przyjechał specjalnie do Bydgoszczy. Po raz w pierwszy w Polsce zobaczymy ich baletową adaptacja słynnej powieści "Dziwne losy Jane Eyre". Zachodnie media porównują urodę ich spektakli do przepięknej chińskiej porcelany.

Czytaj także: Chodzili po taśmie zawieszonej na wysokości trzeciego piętra. Zobaczcie akrobacje mistrzów [ZDJĘCIA]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają