Bieg Niepodległości 2019. Długa lista utrudnień w ruchu dla mieszkańców!

2019-11-08 11:00 AG
Bieg Niepodległości 2019. Długa lista utrudnień w ruchu dla mieszkańców!
Autor: AG/archiwum

W poniedziałek, 11 listopada z Placu Wolności wystartuje coroczny Bieg Niepodległości. W związku z tym, planowane są zmiany rozkładu jazdy komunikacji miejskiej oraz czasowe utrudnienia w ruchu. Pierwsze z nich weszły w życie już dzisiaj!

Biegacze wystartują punktualnie o godz. 15.00 z Placu Wolności.

W związku z tym, w godzinach od 15.00 do 16.00 wystąpią zmiany w ruchu linii tramwajowych w ciągu ulic: Gdańskiej, K. Chodkiewicza, Focha, Jagiellońskiej oraz linii autobusowych  w ciągu ulic: Kamiennej, J. Sułkowskiego, St. Staszica (buspas), 3 Maja (buspas)  i Al. Mickiewicza. Podczas biegu buspasem na ulicy 3 maja przystanek autobusowy pn. 3 Maja / Markwarta zostanie przeniesiony za ulicę P. Skargi.

Zobacz: Święto Niepodległości 2019. Obchody 11 listopada w Bydgoszczy [LISTA WYDARZEŃ]

 Ponadto, planowane jest wprowadzenie czasowej organizacji ruchu na Placu Wolności, ul. Gdańskiej, ul. Kamiennej, ul. Sułkowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. 20 stycznia 1920 r., ul. Paderewskiego, ul. Staszica, ul. 3 Maja, ul. Piotra Skargi, ul. Konarskiego, ul. Jagiellońskiej i ul. Gimnazjalnej.

Już od piątku, 8 listopada od godz. 17.00 na potrzeby organizacji Biegu oraz uroczystości związanych ze Świętem Niepodległości, zostanie wprowadzony całkowity zakaz zatrzymywania się - na Placu Wolności, ul. Gimnazjalnej i ul. 20 stycznia 1920 r. na parkingu przed Filharmonią Pomorską.

Sprawdź także: Sklepy otwarte 11 listopada. Zobacz, gdzie zrobić zakupy w Święto Niepodległości