Bydgoszcz: Psi opiekunowie czekają na nowych właścicieli

2021-03-11 14:33 eib
Bydgoszcz: Psi opiekunowie czekają na nowych właścicieli
Autor: UM Bydgoszcz Bydgoszcz: Psi opiekunowie czekają na nowych właścicieli

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy organizuje nabór do nowego programu w ramach projektu „Zaopiekowani”. „Psi opiekun” to pierwszy taki program w naszym mieście, w którym wyszkolone czworonogi pomogą w codziennym życiu aktywnym społecznie osobom z niepełnosprawnościami. Zgłoszenia przyjmowane są do 24 marca.

„Psi opiekun” to program skierowany do osób z dysfunkcją narządu wzroku lub słuchu, a także do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Chodzi przede wszystkim o osoby aktywne społecznie, dla których samodzielne podróżowanie po mieście stanowi pewnego rodzaju dyskomfort. W ramach projektu „Zaopiekowani” Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej chce przekazać kilku takim osobom wyszkolone psy asystujące, które miałyby usprawnić ich codzienne funkcjonowanie.

Kandydaci spełniający kryteria, którzy pozytywnie przejdą rekrutację, będą musieli zaopiekować się nowym, czworonożnym przyjacielem. Do ich obowiązków będzie należeć utrzymanie psa (w tym kontrole weterynaryjne) oraz kontakt ze szkołą treserską w celu ewentualnego doszkolenia. Koszty zakupu i szkolenia psów są pokryte z funduszy projektowych.

Zobacz także: Bydgoscy urzędnicy walczą z PASOŻYTEM! Chcą się go pozbyć z miasta

Rekrutacja do projektu miała zakończyć się 11 marca, ale termin ten został wydłużony do 24 marca. Aby zgłosić się do programu, należy pobrać ze strony internetowej wniosek oraz ankietę, wypełnić dokumenty i przesłać je w wersji elektronicznej na adres: zaopiekowani@mopsbydgoszcz.pl. W razie problemów dopuszczalne jest ręczne wypełnienie dokumentów (drukowanymi literami) i przesłanie ich w wersji papierowej na adres: MOPS Bydgoszcz, ul. Ogrodowa 9.

Z osobami, które pozytywnie przejdą rekrutację, skontaktuje się pracownik projektu „Zaopiekowani” i poinformuje o dalszej procedurze.

Szczegółowe informacje i pliki do pobrania znajdują się TUTAJ.

Nitka - pies który przeżył piekło
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE