Trwają przygotowania do remontu ul. Magnuszewskiej. Będą utrudnienia w ruchu!

2020-06-30 11:22 Dorota Lakner
Magnuszewska będzie wyremontowana!
Autor: UM Bydgoszcz Magnuszewska będzie wyremontowana!

Drogowcy przygotowują się do remontu ulicy Magnuszewskiej w Bydgoszczy. To uzupełnienie wcześniej prowadzonych inwestycji. Na Wyżynach modernizowane będą również chodniki i zatoki autobusowe.

Prace na Magnuszewskiej zakładają przede wszystkim wymianę nawierzchni na obu jezdniach. Dodatkowo zmodernizowane zostaną zatoki autobusowe, które zostaną wyłożone trwałą kamienną kostką rzędową. Peron w kierunku ul. Wojska Polskiego zostanie też wydłużony.


W trakcie prac jedna jezdnia będzie wyłączona z ruchu, na drugiej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Odnowione zostanie oznakowanie poziome. Roboty zajmą około 2 miesięcy. Obecnie trwa przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca prac.

Na Wyżynach w ostatnich latach przebudowane zostały sąsiadujące z ulicą Magnuszewską skrzyżowania. Na połączeniu z Wojska Polskiego zamontowana została sygnalizacja, a na styku z ulicą Glinki i Gniewkowską zbudowano rondo. Wzdłuż ulicy powstała też bezpieczna droga rowerowa.

Latem powinny rozpocząć się też prace na ulicy Nowotoruńskiej od ul. Toruńskiej w kierunku Kazimierza Wielkiego. To uzupełnienie remontu z ubiegłego roku, kiedy wymieniona został nawierzchnia bezpośrednio przed skrzyżowaniem.