Dzień Nauczyciela 2021. Czy 14 października jest dniem wolnym od szkoły?

2021-10-13 12:40
Dzień Nauczyciela
Autor: SHUTTERSTOCK Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela, czyli Dzień Edukacji Narodowej przypada co roku 14 października. W 2021 będzie to czwartek. Tego dnia uczniowie składają belfrom życzenia oraz wręczają różnego rodzaju prezenty. Na 14 października zaplanowane są też przedstawienia i szkolne imprezy. Wszystko po to, aby podziękować nauczycielom za ich ciężką pracę. Sprawdziliśmy, czy Dzień Nauczyciela jest dniem wolnym. Niektórzy z pewności będą zdziwieni!

Dzień Nauczyciela 2021. Czy 14 października jest dniem wolnym od szkoły?

14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty. Wielu uczniów zastawia się, czy tego dnia trzeba przyjść do szkoły? Czy będą normalne lekcje?

Zobacz: Życzenia na Dzień Nauczyciela 2021. Śliczne wierszyki i rymowanki. 14 października Dzień Edukacji Narodowej

Zgodnie z artykułem 74. Karty Nauczyciela "w dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony będzie Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych", a to oznacz, że Dzień Nauczyciela nie jest więc dniem wolnym od pracy, jednak tego dnia bardzo rzadko odbywają się normalne lekcje. Wiele placówek edukacyjnych decyduje się na świętowanie tego dnia w inny sposób. Bardzo często zamiast normalnych zajęć, organizowane są apele i różnego rodzaju imprezy. Nie oznacz to jednak, że uczniowie i nauczyciele mają tego dnia wolne. Tylko nieliczne szkoły zwalniają swoich podopiecznych z obecności.

Sonda
Kwiaty czy prezent. Co dasz nauczycielowi 14 października?

Dzień Nauczyciela 2021. Skąd wzięło się to święto?

Dzień Edukacji Narodowej, potocznie określany mianem Dzień Nauczyciela, obchodzony jest w Polsce 14 października. Jest to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego, które zostało ustanowione 27 października 1972 roku.

Nie przegap: Życzenia na Dzień Nauczyciela. Poważne i oficjalne wierszyki [14 PAŹDZIERNIKA]

Dzień Nauczyciela jest obchodzony w szkołach i na uczelniach, i stanowi okazję do nagradzania wyróżniających się pracowników szkół oraz nauczycieli. Co ciekawe, dzień ten jest obchodzony jest na całym świecie! Niestety dla uczniów dzień 14 października nie jest ustawowo wolny od zajęć. Przeważnie odbywa się akademia oraz wręczenie kwiatów nauczycielom. Jakie prezenty przypadną do gustu nauczycielom?

Kliknij w poniższą galerię i zobacz memy na Dzień Nauczyciela 2021. To rozbawi nauczycieli do łez!

Happening z okazji 130-lecia Sądeckiej Biblioteki Publicznej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE