Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na angielskim?

2021-12-10 8:15
Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na angielskim?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na angielskim?

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z angielskiego? To pytanie zadaje sobie wielu uczniów, którzy już niedługo podejdą do pierwszego ważnego egzaminu w swoim życiu. Sprawdź listę wymagań z podstawy programowej na egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego. Czego koniecznie musisz się jeszcze nauczyć? To nie przecieki ani przewidywania, a prawdziwe pewniaki! Egzamin ósmoklasisty 2022 z języka angielskiego już 26 maja 2022 roku.

Spis treści

  1. Egzamin ósmoklasisty 2022
  2. Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z angielskiego?
  3. Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski
  4. Egzamin ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego. Tak wyglądało to rok temu
  5. Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wyniki?

Egzamin ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy ważny sprawdzian dla wielu z nas. Z reguły odbywa się on tuż po egzaminach maturalnych. Zgodnie z harmonogramem CKE egzamin ósmoklasisty 2022 odbędzie się w dniach 24-26 maja 2022. We wtorek (22 maja) uczniowie zmierzą się z językiem polskim, w środę (23 maja) z matematyką, a w czwartek (26 maja) z językiem obcym nowożytnym. Z pewnością egzamin ósmoklasisty to dla wielu uczniów powód do stresu, ale jeśli ktoś przepracował dobrze ostatnie lata to nie ma się czego bać.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty 2022 z angielskiego?

Egzamin ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego zaplanowano na czwartek (26 maja) o godz. 9:00. Arkusze zadań przygotuje Centralna Komisja Egzaminacyjna, a uczniowie będą mieli 90 minut, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Czego należy się spodziewać? Na co uczniowie powinni zwrócić największą uwagę? Na początek należy pamiętać, że na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Czytaj też: Matura i egzamin ósmoklasisty 2022 łatwiejsze. Mniejsze wymagania i więcej czasu na przygotowania do egzaminu - proponuje MEiN

Egzamin ósmoklasisty 2022. Język angielski

Na egzaminie ósmoklasisty z j. angielskiego znajdują się zarówno zadania zamknięte, jak i otwarte. Na początku egzaminu uczniowie usłyszą cztery nagrania, na podstawie których będą musieli odpowiedzieć na pytania. Wśród zadań zamkniętych znajdą się m.in. zadania wyboru wielokrotnego, zadania typu prawda-fałsz oraz zadania na dobieranie. W zadaniach otwartych należy samodzielnie sformułować odpowiedź. Ostatnim zadaniem jest napisanie własnej dłużej wypowiedzi pisemnej. To najczęściej napisanie listu lub e-maila. Należy przyłożyć się do tego zadania, bowiem jest ono najlepiej punktowane.

Zobacz: Egzamin ósmoklasisty 2022. MEiN wycofuje się z kontrowersyjnego pomysłu!

Egzamin ósmoklasisty 2022 z j. angielskiego. Tak wyglądało to rok temu

Egzamin ósmoklasisty 2021 z j. angielskiego odbył się 27 czerwca 2021 roku. Egzamin dla większości okazał się bardzo łatwy, a uczniowie wychodzili z sali z uśmiechem na twarzach. Warto zajrzeć do egzaminu ósmoklasisty z j. angielskiego sprzed roku, aby wiedzieć czego można się spodziewać.

Egzamin ósmoklasisty 2022. Kiedy wyniki?

W 2022 r. uczniowie poznają swoje wyniki 1 lipca, natomiast 8 lipca każdy uczeń otrzyma zaświadczenie o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali ‎centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.

Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Jak poszło uczniom w Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE