Idealne drewno na balkon lub taras w Bydgoszczy. Gdzie dobrze je wybrać w Bydgoszczy?

2021-04-13 6:24 Artykuł sponsorowany
Jakie drewno wybrać na taras lub balkon?
Autor: Mat. promocyjne

Taras lub balkon w domu mogą stać się doskonałym przedłużeniem Twojego salonu. Szczególnie wiosną i latem. Jednym z ich kluczowych elementów jest wysokiej jakości drewno. Chcesz idealnie je dobrać? Możesz to zrobić w Bydgoszczy!

Drewno na taras lub balkon – jakie wybrać?

Drewno to wartościowy materiał, który „żyje własnym życiem”, gwarantując wrażenie ciepła i komfortu. Jest bezpieczne dla naszych stóp, a przy tym atrakcyjne wizualnie, stąd może się doskonale sprawdzić na Twoim balkonie czy tarasie. Zastanawiając się, jaki jego rodzaj wybrać, najpierw odpowiedz sobie na kilka podstawowych pytań:

  • Gdzie położony jest Twój taras?
  • Jaką funkcję ma spełniać?
  • Jaki jest styl Twojego domu?
  • Czy Twój taras lub balkon są albo będą zadaszone?

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów drewna na taras lub balkon. Na przestrzeni zadaszonej i nienarażonej na działanie wilgoci najlepiej sprawdzą się sosna, świerk albo buk. Na balkon lub taras niezadaszony dobrym wyborem będzie trwalsze i bardziej odporne gatunki, np. modrzew.

Popularne drewno na taras lub balkon

Jednym z najpopularniejszych gatunków drewna na taras lub balkon jest sosna. To materiał stosunkowo tani (sosna to dominujący drzewostan w Polsce) i prosty w użytkowaniu. Deski z niego nadają się świetnie do wykańczania balkonu, nadając mu jasny i ciepły kolor. Są jednak mało odporne na ścieranie i nie należą do najtrwalszych, dlatego zdecyduj się na niego raczej wyłącznie w przypadku zadaszonej przestrzeni.

Wśród innych popularnych materiałów, na które warto zwrócić uwagę, są m.in.:

  • Modrzew europejski – zdecydowanie wytrzymalszy, trwalszy i odporniejszy niż tradycyjne deski z sosny, świerku czy buka, a przy tym atrakcyjny cenowo.
  • Świerk skandynawski – wytrzymały, atrakcyjny wizualnie oraz niezwykle odporny na trudne warunki atmosferyczne.
  • Modrzew syberyjski – odporny na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i biodegradację. Posiada bardzo długi okres żywotności, który można wydłużyć nawet do 30 lat, stosując odpowiednią impregnację.

Osoby zastanawiające się, jakie drewno wybrać na taras lub balkon, niekiedy sięgają również po deski z drewna egzotycznego. Wiele z nich cechuje się dużą wytrzymałością oraz trwałością, przy czym nie wymaga szczególnej konserwacji.

Niekiedy funkcjonalnym rozwiązaniem mogą się okazać deski kompozytowe z mieszaniny drewna oraz tworzyw sztucznych. Takie połączenie czyni je trwalszymi, wytrzymalszymi i odporniejszymi na działanie warunków atmosferycznych (promienie UV, czynniki biologiczne, śnieg czy deszcz). Bywają także łatwiejsze w montażu.

Szeroki wybór desek - drewna na taras lub balkon w atrakcyjnych cenach posiada nowy skład drewna w Bydgoszczy przy ul. Smoleńskiej 154. Jeśli szukasz materiału, który idealnie wkomponuje się w styl Twojego domu oraz zaspokoi Twoje potrzeby, skontaktuj się z fachowcami oddziału Gdańskich Składów Drewna w Bydgoszczy pod nr tel. (52) 320 05 12 lub odwiedź stronę internetową.

Artykuł sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE