Jest sparaliżowana, ale nie poddała się i daje przykład innym. Możemy jej pomóc [WIDEO]

2016-11-24 17:05
Jest sparaliżowana, ale nie poddała się i daje przykład innym. Możemy jej pomóc
Autor: Jacek Mulczynski Jest sparaliżowana, ale nie poddała się i daje przykład innym. Możemy jej pomóc

Paraolimpijka i Mistrzyni Polski w tenisie stołowym - Dorota Bucław z Solca Kujawskiego, grając udowadnia, że niepełnosprawni też mogą cieszyć się życiem. 

16 lat temu miała wypadek samochodowy. Jechała ze swoją koleżanką Fiatem 126p. Uderzyła głową w dach auta i złamała kręgosłup. Jeździ na wózku i ma niedowład rąk, ale walczy. Trenuje w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim. Dorota gra specjalnie przystosowaną rakietką z uchwytem. Bandażuje wiotką dłoń. Potrzebuje m.in. nowe koła do wózka, a także piłeczki. 

Dorotę wspiera wiele osób. Dzięki ich pomocy, może realizować swoje marzenia. Opiekuje się nią koleżanka, Dorota Kubicka. To ona feralnego dnia prowadziła auto. Po wypadku zamieszkały razem. 

W Soleckim Ośrodku Sportu i Rekreacji towarzyszy jej trener Daniel Szczepański.

Wspiera ją także dyrektor OSIR- u w Solcu Kujawskim, Zbigniew Wawrzyniak.  

Dorota Bucław nie poddaje się i stawia sobie kolejny cel - marzy o medalu olimpijskim.

Materiały dźwiękowe przygotowała Lidia Rachwalska, reporterka Radia ESKA. Materiał przygotowali: Lidia Rachwalska, reporterka Radia ESKA oraz Jacek Mulczynski, operator kamery.

Czytaj także: Nie wyrzucaj nakrętek od butelek. Zbierz je, pomożesz 8-letniej Amelce z Bydgoszczy [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE