Grającą fontannę przy filharmonii Miejskie Wodociągi uruchomią dopiero 6 maja

i

Autor: Dorota Lakner Grającą fontannę przy filharmonii Miejskie Wodociągi uruchomią dopiero 6 maja

Na majówkę fontanny trysnęły wodą. Jednak nie wszystkie

2016-05-01 19:15

Dzisiaj miasto uruchomiło fontanny w Bydgoszczy. Tą przy filharmonii mieszkańcy będą mogli się jednak cieszyć dopiero w przyszłym tygodniu.

Potocznie nazywana „fontanną tańczącą”, ponieważ pokazy organizowane przy jej użyciu łączą w sobie artystyczną grę wody, światła i muzyki. Ze względu na prowadzone prace naprawcze Miejskie Wodociągi uruchomią ją dopiero 6 maja. 

A na jakie wodotryski jeszcze traficie w Bydgoszczy? Miasto zdobią łącznie cztery fontanny pływające i sześć stacjonarnych. Te pierwsze znajdują się na Starym Kanale Bydgoskim i na Balatonie. Stacjonarne natomiast znajdziemy w parku Kazimierza Wielkiego przy Placu Wolności (fontanna „Potop”), na Starym Rynku („Dzieci bawiące się z gęsią”), na Bulwarach nad Brdą przy ul. Marcinkowskiego (dwie fontanny typu „mokry chodnik”) oraz na Wzgórzu Dąbrowskiego oraz skwerze K. Komedy.

Wiele z fontann zostało w ostatnim czasie odnowionych. Miejskie wodociągi zmodernizowały tę przy filharmonii. Miasto oddało do prac konserwatorskich fontannę Kupffendera na Starym Rynku. Poza tym możemy już od dłuższego czasu podziwiać zrekonstruowany „Potop”. Obecnie kończy się też remont kaskady na Wzgórzu Dąbrowskiego.

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają