Pozbądź się blizn i rozstępów raz na zawsze! Pomogą Ci w tym specjaliści z Laser DeLux

2019-11-04 10:12 Artykuł sponsorowany
Pozbądź się blizn i rozstępów raz na zawsze! Pomogą Ci w tym specjaliści z Laser DeLux
Autor: Laser DeLux

Panie dobrze wiedzą, że nawet niewielka blizna może odebrać pewność siebie. Nie wspominając już o rozstępach, które bardzo często są źródłem wielu kompleksów. Gdy różne domowe sposoby walki z nieestetycznym wyglądem skóry zawodzą, a wszystkie kremy zostały już wypróbowane, czas zdecydować się na bardziej radykalne metody! Razem z Laser DeLux w Bydgoszczy opowiadamy, na czym polega zabieg laserowego usuwania niedoskonałości i czy jest on skuteczny!

Rozstępy i blizny z bliska. Jak powstają?

Rozstępy są dobrze znane zdecydowanej większości pań. To nic innego jak zmiany skórne, powstające wskutek znacznego i gwałtownego rozciągnięcia skóry. Mogą one wynikać z ciąży, przybrania lub utraty na wadze. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, piersiach, biodrach i udach.

Powstawanie rozstępów można podzielić na dwie fazy: zapalną, której towarzyszy obrzęk w skórze właściwej, oraz miejscowy stan zapalny wokół zmiany. Drugą fazą jest faza zanikowa, kiedy naskórek na zmianie staje się cienki, a sama zmiana blednie i wyglądem przypomina bliznę.

- Do niedawna panowało przekonanie, że jest to problem wyłącznie kobiet, jednak dziś wiemy, że to nie prawda. Mężczyźni również cierpią na tę przypadłość – wyjaśnia kosmetolog z kliniki Laser DeLux w Bydgoszczy.

Teraz przejdźmy do powstania kolejnych zmian, które w wyniku różnych wydarzeń pojawiają się na naszej skórze.

Blizny, bo to o nich mowa, mogą być efektem trądziku, operacji lub wypadku. Zwykle powstają one w miejscu, gdzie skóra uległa uszkodzeniu. W miejscu zranienia lub ubytku tworzy się wypukła, twarda tkanka, która następnie zmienia się w bliznę.

Jest to naturalny, nieunikniony proces towarzyszący naprawie uszkodzonych tkanek.

- Blizny to spory problem, który niejednokrotnie powoduje u nas kompleksy, zwłaszcza wtedy kiedy są one bardzo widoczne – mówią specjaliści z Laser DeLux.

Jak zatem skutecznie pożegnać się z rozstępami i bliznami na naszej skórze? Szczegóły znajdziecie poniżej!

Laserowe usuwanie rozstępów – czy to działa?

Skuteczność zabiegów uzależniona jest od technologii, jaka została użyta do usuwania rozstępów, a także od głębokości i rozległości zmian. Znacznie łatwiej jest usunąć świeże niż stare rozstępy. Najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z rozstępami, jest skorzystanie z usług specjalistycznego salonu, posiadającego nieablacyjny laser frakcyjny M22, amerykańskiej firmy Lumenis.

- Działanie tego typu laserów znacznie przewyższa dotychczasowe możliwości innych urządzeń. Ich największą przewagą jest fakt, że działają one jedynie na wybrane fragmenty i warstwy skóry. Co ważne, lasery frakcyjne uważa się za całkowicie bezpieczne – informuje bydgoski Laser DeLux.

Pozbądź się blizn i rozstępów raz na zawsze! Pomogą Ci w tym specjaliści z Laser de Lux
Autor: Laser DeLux

Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

Światło lasera oddziałuje bezpośrednio na skórę, pobudzając ją do wytworzenia nowego kolagenu. W ten sposób, odzyskujemy utracą elastyczność, co w rezultacie doprowadza do usunięcia widocznych rozstępów. Aby zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty, konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnych preferencji pacjenta i jest ustalana przez specjalistę kosmetologa, wykonującego zabieg.

Laserowe usuwanie rozstępów jest obecnie najskuteczniejszą metodą dostępną na rynku. Co więcej, to również bardzo bezpieczny zabieg, który zawsze wykonywany jest przez wykwalifikowaną osobę.

Pozbądź się blizn raz na zawsze!

Podobnie, jak w przypadku usuwania rozstępów istnieje wiele zabiegów, pozwalających pozbyć się blizny lub poprawić jej wygląd. Jednym z nich jest jej laserowe usuwanie, dzięki któremu efektywnie i w krótkim czasie poprawić wygląd skóry.

Dzięki zabiegowi powierzchnia stopniowo się wygładza, a następnie staje się niewidoczna.

Kosmetolodzy z Laser DeLux zaznaczają, że laser frakcyjny jest dużo skuteczniejszy na blizny potrądzikowe niż metody takie jak peelingi czy dermabrazja.

Pozbądź się blizn i rozstępów raz na zawsze! Pomogą Ci w tym specjaliści z Laser de Lux
Autor: Laser DeLux

Oto kilka powodów, dla których warto skorzystać z tego rozwiązania:

  • Bezpieczeństwo - laserowe usuwanie blizn jest praktycznie bezbolesne. Dla osób bardzo wrażliwych polecana jest maść znieczulającą, która zminimalizuje dyskomfort.
  • Czas - korzystając z takiej metody usuwania blizn skraca się czas rekonwalescencji do minimum. Skóra po zabiegu goi się bardzo szybko, jednocześnie trwale usuwając blizny.
  • Komfort - dzięki szybkiej reakcji na światło lasera skóra z każdym zabiegiem wygląda coraz piękniej, a dawne kompleksy odchodzą w zapomnienie.

Przeciwwskazania:

Zawsze zanim rozpoczniemy zabiegi kosmetyczne musimy zapoznać się z ewentualnymi przeciwwskazaniami. Co zatem może nas powstrzymać przed laserowym usunięciem blizny?

  • bielactwo
  • łuszczyca
  • opryszczka
  • ciąża i karmienie piersią
  • cukrzyca
  • nowotwór

- Wszystkie te przeciwwskazania są weryfikowane podczas bezpłatnej konsultacji z kosmetologiem, który przeprowadza dokładny wywiad z klientem dotyczący stanu jego zdrowia, a także opowiada o przebiegu całego procesu i efektach, jakie możemy uzyskać – mówi bydgoski kosmetolog.

Należy jednak pamiętać o tym, że nie każda blizna kwalifikuje się do usunięcia jej przy pomocy lasera!

Więcej informacji na temat laserowego usuwania blizn i rozstępów przeczytacie na stronie Laser DeLux.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości możecie skorzystać także z konsultacji bezpośrednio w salonie przy ul. Mieczysława Karłowicza 22 lok. 42 w Bydgoszczy lub pod numerem telefonu 506 610 131.

Zapraszamy także do śledzenia salonu na Facebooku - Laser DeLux Bydgoszcz.


Artykuł sponsorowany