Takiej aplikacji o Bydgoszczy jeszcze nie było. Zabierz telefon na wycieczkę po mieście [AUDIO]

2016-11-26 10:06
Aplikacja Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski Aplikacja Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Takiej aplikacji w naszym regionie jeszcze nie było. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy stworzyło aplikację "Czas na Bydgoszcz". Można z niej korzystać podczas wycieczki po mieście. Jest mapa, są zdjęcia, muzyka, filmy i wywiady.

To wirtualny przewodnik po centrum Bydgoszczy. Dostępne są m.in. archiwalne zdjęcia, często nigdy niepokazywane. Można tu znaleźć również filmiki, w których o historii miasta opowiadają eksperci, m.in. z Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Muzeum Wojsk Lądowych.

- Za pomocą tej aplikacji chcemy poinformować o najważniejszych miejscach i najważniejszych wydarzeniach z historii Bydgoszczy – mówi Dariusz Leśniewski, współautor aplikacji.

Teksty czytane są przez lektorów w językach polskim i angielskim. Autorzy podkreślają, że aplikacja jest kierowana zarówno do bydgoszczan, jak i do turystów.

- Możemy np. "udać się" do zakładu fryzjerskiego, wejść do fabryki, wybrać się na jarmark dziewiętnastowieczny. Przekrój tematyczny w tej aplikacji jest bardzo szeroki – dodaje Anna Nadolska, współautorka aplikacji.

Aplikacja jest darmowa i dostępna na stronie bydgoskiego muzeum.

Dariusz Leśniewski z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy opowiada, jak działa nowa aplikacja:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE