Wakacje w Bydgoszczy nie muszą być nudne. Każdy znajdzie coś dla siebie [DŁUGA LISTA ATRAKCJI]

2020-06-30 13:16 Dawid Olszewski
Wakacje w Bydgoszczy
Autor: Dawid Olszewski

To są wakacje inne niż zwykle. Epidemia spowodowała, że wielu bydgoszczan musi zmienić plany urlopowe. Wielu z nas zostaje w Polsce, choć jeszcze kilka miesięcy temu w grę wchodziły wakacje za granicą. Kto zostaje w Bydgoszczy nie powinien się nudzić.

Wakacje na wodzie, na łonie natury, kulturalnie i na sportowo - każdy znajdzie coś dla siebie. W Bydgoszczy jest mnóstwo miejsc, w których można spędzić wolny czas.

Bydgoszcz można podziwiać z perspektywy rzeki. Działa wypożyczalnia sprzętu Przystań, gdzie są kajaki jedno- i dwuosobowe, samochodziki wodne z napędem, smocze łodzie i tradycyjne rowery wodne. Mogą z nich korzystać osoby, które ukończyły 16 lat. Młodsi muszą przebywać pod opieką dorosłego.

Na wakacyjne spacery zaprasza Leśny Park Kultury i Wypoczynku.

Mało które miasto w Polsce, a nawet w Europie może pochwalić się tym, że tak blisko centrum znajduje się takie miejsce, jak właśnie Myślęcinek. To największy park miejski w Polsce. Każdy może znaleźć coś dla siebie, bo są tu miejsca zaciszne, gdzie mało kto dociera. Można spokojnie zaczerpnąć świeżego powietrza pośród ciszy, śpiewu ptaków. Są też miejsca, w których można uprawiać sport

- mówi Sandra Tyczyno, rzeczniczka LPKiW w Bydgoszczy.

Dlatego to idealne miejsce, w którym można zorganizować piknik na trawie, czy po prostu spacerować. Umiarkowanie aktywni mogą spróbować gry w golfa. Można pojeździć na rowerze albo na rolkach.

Na spacer zapraszają pracownicy Ogrodu Zoologicznego. To jedyne w Polsce i nieliczne zoo w Europie, które ma status ogrodu specjalistycznego - specjalizuje się w hodowli rodzimych zwierząt, ale jest tam także wiele egzotycznych gatunków, jak lemury, tygrysy czy krokodyle. Na zwiedzających czeka kilkuset przedstawicieli ponad 170 gatunków zwierząt.

Nieopodal jest także Zaginiony Świat, w którym można spotkać dinozaury i inne stworzenia pierwotne. W Makroświecie można podglądać olbrzymie modele stawonogów – od biedronki po modliszkę. Działa tez park linowy a obok odwrócony dom - tam dosłownie wszystko jest do góry nogami. Podłoga to sufit, sufit to podłoga.

Od 1 lipca będą otwierane baseny w Bydgoszczy. Uczniowie będą mogli korzystać z nich bezpłatne do godziny 14.00. O szczegółach piszemy TUTAJ

Otwarte są również wszystkie 23 orliki w Bydgoszczy.

Bydgoszcz zaprasza również do odwiedzania muzeów. W Europejskim Centrum Pieniądza można zobaczyć z bliska Skarb Bydgoski znaleziony w 2018 roku w Farze. W tzw. Białym Spichrzu można podziwiać zbiory archeologiczne. W Muzeum Mydła i Historii Brudu zwiedzający dowiedzą się, jak wyglądała higiena naszych przodków i jak tworzy się mydło. To też okazja, by samemu takie mydło stworzyć.

Funkcjonariusze SW przygotowali paczki dla małych pacjentów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.