Wybory 2020. Kampania przed II turą. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w Kujawsko-Pomorskiem

2020-06-29 18:00 Dawid Olszewski
OKW
Autor: Lidia Rachwalska

Województwo kujawsko-pomorskie jest pierwszym przystankiem na kampanijnej mapie. Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski właśnie w naszym regionie rozpoczęli swoją podróż po kraju. Minęli się w jednej z miejscowości.

Przewaga nie oznacza, że można spocząć na laurach – powiedział w Rypinie Andrzej Duda. Prezydent poprosił mieszkańców o udział w wyborach i o ich głosy.

Proszę o wsparcie, proszę o jeszcze, proszę o mobilizowanie. Na razie jesteśmy w połówce, chcemy mieć całość

- powiedział Andrzej Duda.

Prezydent przyjechał też do Torunia a także do Brodnicy, gdzie wręczył nominacje generalskie.

Kilka godzin później w Brodnicy pojawił się Rafał Trzaskowski, który spotkał się z wyborcami.

Potrzebny jest silny prezydent, który nie jest prezydentem całkowicie niemym i spolegliwym, tylko który będzie z  rządem współpracował i będzie zadawał rządowi trudne pytania

- mówił Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski wizytę w województwie kujawsko-pomorskim zakończył w Grudziądzu. Podkreślił, że jak zostanie prezydentem poprze każdą inicjatywę, która będzie korzystna dla obywateli. Jednocześnie dodał, że będzie pobudzał rząd do działania.

W skali województwa wygrał Andrzej Duda, drugi był Rafał Trzaskowski.

Kandydat KO zdecydowanie lepiej poradził sobie w dużych miastach – w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu i we Włocławku. W Bydgoszczy wygrał Rafał Trzaskowski - 40,73 proc., drugie miejsce zajął Andrzej Duda - 31,23 proc. głosów. Dalsze miejsca zajęli: Hołownia - 17,09 proc., Bosak - 5,68 proc., Biedroń - 2,78 proc. Kosiniak-Kamysz - 1,72 proc. głosów.