wyścigi

i

Autor: pixabay, zdjęcie ilustracyjne

Ale numer!

Zrobili sobie tor wyścigowy na terenie Parku Przemysłowego, bo "za drogo". Policjanci nie mieli litości

2023-03-15 14:16

Urządzili sobie wyścig na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego w Paterku (woj. kujawsko-pomorskie). Młodzi kierowcy seata i nissana stworzyli prawdziwy tor wyścigowy. Jak zaznacza policja - w rażący sposób naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 12 marca w godzinach wieczornych w Paterku. Funkcjonariusze z nakielskiej „drogówki" kontrolowali prędkość jadących samochodów. Po 19.00 zauważyli na terenie Nadnoteckiego Parku Przemysłowego dwa pojazdy - seata i nissana. Kierowcy ścigali się ze sobą.

- Taka jazda nie mogła pozostać bez reakcji mundurowych. Pojazdy zostały zatrzymane do kontroli drogowej. Kierowcami aut okazali się 18-letni mężczyźni, którzy tłumaczyli się tym, iż wybrali drogę jako miejsce wyścigów, ponieważ opłaty za tory wyścigowe są za wysokie – informuje mł. asp. Zofia Wrzeszcz , KPP Nakło nad Notecią.

Eurowizja 2023 - główni faworyci do wygrania konkursu

Jak zaznacza policja - w związku z tak rażąco naruszonymi przepisami ruchu drogowego zatrzymano kierowcom prawa jazdy.

- Nie ma przyzwolenia na brawurę na drodze. Kierowcy, którzy będą lekceważyć przepisy muszą liczyć się ze stanowczą reakcją ze strony policjantów – dodaje rzeczniczka nakielskiej policji.

Policja apeluje, by pamiętać, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasza brawura może być przyczyną kalectwa lub śmierci niewinnych osób.

Źródło: Zrobili sobie tor wyścigowy na terenie Parku Przemysłowego, bo "za drogo"
Nasi Partnerzy polecają