Kompletnie pijany sternik z Elbląga rozwalił motorówkę o pomost

2020-05-28 23:26 KIC
pijany sternik
Autor: Policja

Prowadzenie jakichkolwiek pojazdów powinno się odbywać jedynie przez trzeźwe osoby. Co roku zarówno na lądzie jak i na wodzie dochodzi do masy wypadków z udziałem nietrzeźwych kierujących. Zarzuty prowadzenia w stanie nietrzeźwości pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym usłyszał 65-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna płynąc motorówką, uderzył nią w pomost, powodując uszkodzenie łodzi i jej zatonięcie.

Do zdarzenia doszło w środę (27 maja) około 18:00 na jeziorze Ilińsk w gminie Miłomłyn. Kierujący łodzią motorową 65-latek nie zachował należytej ostrożności i uderzył nią w pomost powodując uszkodzenia, w wyniku których łódź zatonęła. W chwili zdarzenia na pokładzie oprócz kierującego były jeszcze dwie osoby. Wszyscy o własnych siłach wyszli na brzeg. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Badanie 65-latka na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile. Początkowo mężczyzna twierdził, że alkohol wypił już po wyjściu na brzeg, żeby „się odstresować”. W związku z niejasnymi okolicznościami zdarzenia, mieszkaniec Elbląga został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu również uprawnienia sternika motorowodnego.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie następnego dnia zatrzymanemu zarzutu prowadzenia pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 28 V (goście: Biedroń, Sośnierz)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.