Gorzów: Sąd skrócił wyrok za wykorzystanie seksualne 12-latka. Sprawca ma zaburzenia psychiczne

2019-12-03 15:54 em
Gorzów sąd
Autor: mazinio Wyrok zapadł w piątek (11.12).

2 lata pozbawienia wolności za wykorzystanie seksualne 12-latka z porażeniem mózgowym. Sąd Okręgowy w Gorzowie o rok zmniejszył karę więzienia wymierzoną Grzegorzowi J. 39-latek, który w listopadzie ubiegłego roku będąc pod wpływem alkoholu molestował chorego chłopca ma także zapłacić 5 tysięcy złotych nawiązki i ma 5-letni zakaz zbliżania się do chłopca.b

Sąd apelacyjny skrócił mężczyźnie wyrok więzienia o rok z uwagi na jego uzależnienie od alkoholu, które doprowadziło do zaburzeń psychicznych. Skazany ma się poddać leczeniu.

Podkreśliła to Alina Czubieniak, sędzia Sądu Okręgowego w Gorzowie podczas ogłaszania wyroku w tej sprawie.

Okolicznością łagodzącą był też fakt, że nie doszło do zgwałcenia chłopca. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy: Zdarzenie miało miejsce w Kłodawie koło Gorzowa. Grzegorz J. był znajomym rodziny. Kilka godzin przed zdarzeniem pomagał w pracach gospodarczych dziadkowi chłopca. Później obaj mężczyźni spożywali alkohol. Po pewnym czasie dziadek źle się poczuł i został zawieziony do szpitala przez matkę 12-latka.

Tę sytuację wykorzystał 39-latek. Po powrocie do domu matka chłopca zastała mężczyznę leżącego w łóżku z jej dzieckiem. Kobieta powiadomiła policję o całym zdarzeniu. Grzegorz J. jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy uciekł i przez kilka dni się ukrywał. Mężczyzna nie przyznawał się do winy, zasłaniał się niepamięcią z uwagi na wypity alkohol.