Ruszyła wycinka drzew przy Kostrzyńskiej w Gorzowie!

2017-02-18 10:19
Kostrzyńska czeka na remont. Trwają spory w tej sprawie
Autor: Wojciech Stephan / PTOP "Salamandra" Kostrzyńska czeka na remont. Trwają spory w tej sprawie

Gorzowski magistart przystąpił do działania. Najpierw wycinane są krzewy i drobne drzewa. Działa także chiropterolog.

250 drzew zostanie zlikwidowanych, by mogła ruszyć przebudowa ul.Kostrzyńskiej, na którą pozyskano rządowe środki. Na razie wycinka nie powinna utrudniać ruchu, jednak kierowcy powinni być ostrożni. - Na razie piesi powinni uważać, bo prace dzieją się na poboczach. Wycinane są samosiejki, drobne, owocowe drzewa oraz krzewy - wyjaśnia Marta Liberkowska- dyrektor Wydziału Promocji i Informacji.

Przy Kostrzyńskiej działa także chiropterolog. Miasto wynajęło go w związku z zaleceniem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, do której wypłynęło pismo od części gorzowian. - Jeżeli w drzewie hibernują nietoperze, zostanie ono ocalone - zapewnia Liberkowska. W poniedziałek(20.02) ma być znana statystyka.

Przypomnijmy- mieszkańcy przy pomocy specjalistów z Poznania wykonali wstępną ekspertyzę. Jeszcze w lutym mają pojawić się ponownie. Przypomnijmy- do likwidacji wyznaczono 250 drzew z 580. Modernizacja 3-kilometrowej ul.Kostrzyńskiej to koszt 44 mln.zł. Prace budowalne mają ruszyć na wiosnę.

Czytaj też: Dogadali się! Głosowania nie będzie - mieszkańcy Zakanala już wybrali inwestycje w ramach BO 2018

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE