10 propozycji, jak spędzić lato w Kaliszu i regionie [WAKACJE 2020]

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu

10 propozycji, jak spędzić lato w Kaliszu i regionie [WAKACJE 2020]

2020-06-29 10:02

Wakacje czas START! Rozpoczęliśmy upragniony czas, w którym wyjeżdżamy nad morze lub w góry. A może warto mieć także na swojej wakacyjnej trasie Kalisz? Zobaczcie nasze propozycje, co można zobaczyć i gdzie się wybrać!

Wakacje 2020 będą zupełnie inne niż te, które znamy. Nasze plany skutecznie pokrzyżował koronawirus. Nie warto jednak całkowicie przekreślać swojego letniego wypoczynku. W tym niełatwym dla nas wszystkich czasie można skorzystać z atrakcji, jakie znajdziemy w Wielkopolsce! Zobaczcie, co można robić w wakacje w Kaliszu i regionie!

Spis treści

  1. Wodne szaleństwo w AquaPark Kalisz!
  2. Wieża ratuszowa zaprasza!
  3. Muzeum im. G. J. Osiakowskich
  4. Park Rozrywki Rodzinnej
  5. Park linowy dla miłośników adrenaliny!
  6. Może rowerkiem wodnym w piękny rejs?
  7. Golf Park Jantar
  8. Baszta "Dorotka"
  9. Z natura za pan brat, czyli pole namiotowe w Półwiosku Starym
  10. Park im. Rodziny Wiłkomirskich na Majkowie

Wodne szaleństwo w AquaPark Kalisz!

Aquapark Kalisza to nowoczesny kompleks, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Baseny, zjeżdżalnie, sauny, fitness i wiele innych atrakcji. Dla amatorów wodnej rozrywki przygotowano kompleks basenów, dostosowanych do rozmaitych potrzeb i możliwości.

Wewnątrz największy jest basen rekreacyjny z pełną gamą atrakcji, takich jak: zjeżdżalnie, ławeczki i leżanki wodne, gejzery powietrzne, rwąca rzeka, grota sztucznej fali i wanny z hydromasażem. Wokół części rekreacyjnej znajdują się leżanki dla osób wypoczywających. Uzupełnieniem hali basenowej jest basen pływacki, brodzik dla dzieci, dwa baseny hamowne i basen solankowy.

Kaliski Park Wodny

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu

Wieża ratuszowa zaprasza!

Nowo wyremontowana wieża kaliskiego ratusza została otwarta 27 czerwca. Ekspozycja multimedialna poświęcona dziedzictwu historyczno-kulturowemu Kalisza i regionu mieści się w ratuszu - w pomieszczeniach piwnic, na korytarzu trzeciego piętra przed wejściem na wieżę oraz na kondygnacjach wieży ratuszowej, a wieńczy ją taras widokowy.

Ekspozycja jest bardzo nowoczesna i w zaskakujący sposób ukazuje dzieje Kalisza – od czasów najdawniejszych po dziś. Zwiedzający odkryją wiele tajemnic, jakie kryją ratuszowe piwnice oraz wieża z tarasem widokowym.

Bilety można nabyć w cenie: 8 zł – normalny, 5 zł - ulgowy (młodzież szkolna, studenci, grupy zorganizowane). Dla dzieci do lat trzech wejście jest darmowe.

Wieża ratuszowa

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu

Muzeum im. G. J. Osiakowskich

Muzeum tworzy 11 sal wystawowych z eksponatami i pamiątkami związanymi z Kaliszem i jego mieszkańcami, urządzonych w piwnicach zabytkowej kamienicy. Oficjalna nazwa muzeum upamiętnia ostatnich właścicieli kamienicy przy ul. Garbarskiej 2, którzy zginęli w 1943 r. w łódzkim getcie. Znajduje się ono w miejscu, gdzie kiedyś była dzielnica żydowska. 

Na Muzeum składają się zbiory, gromadzone przez kilkadziesiąt lat przez Andrzeja Banerta. W kilku salach pokazano rozmaite dokumenty, przedmioty i sprzęty domowe dokumentujące losy mieszkańców Kalisza. Najstarsze eksponaty pochodzą z XVIII wieku, najnowsze z czasów współczesnych. 

4. Muzeum im. G. J. Osiakowskich

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu Muzeum tworzy 11 sal wystawowych z eksponatami i pamiątkami związanymi z Kaliszem i jego mieszkańcami, urządzonych w piwnicach zabytkowej kamienicy. Oficjalna nazwa muzeum upamiętnia ostatnich właścicieli kamienicy przy ul. Garbarskiej 2, którzy zginęli w 1943 r. w łódzkim getcie.

Park Rozrywki Rodzinnej

Park Rozrywki Rodzinnej to idealne miejsce dla małych mieszkańców naszego miasta, które znajdą tutaj szereg zabaw i atrakcji. A czekają na nich m.in.: dmuchane zamki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny czy karuzele.

Park Rozrywki Rodzinnej czynny jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 20:00.

Park Rozrywki Rodzinnej

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu

Park linowy dla miłośników adrenaliny!

Park linowy to miejsce rozrywki, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Powstały trasy o różnym stopniu trudności: dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Łącznie 47 przeszkód linowych.

Trasa przeznaczona dla dzieci i młodzieży składa się z 18 przeszkód. Trasa o średnim stopniu trudności (trasa standard) z 26 przeszkodami, przeznaczona jest dla młodzieży i dorosłych. Trasa tyrolkowa jest częścią Trasy Standard, lecz można ją wykorzystać jako odrębną trasę. Natomiast szkoleniowa - z podestami zawiera 2 przeszkody.

Park czynny jest od maja do końca września.

Park linowy

i

Autor: Urząd Miasta w Kaliszu

Może rowerkiem wodnym w piękny rejs?

Przystań Kalisz to miejsce, w którym można wypożyczyć rowerek wodny, kajak, łódź wiosłową lub deskę SUP i podziwiać Kalisz z poziomu rzeki Prosny. Żeglowny odcinek Prosny wiedzie przez park Miejski, ale można również popłynąć w kierunku Mostu Kolejowego, gdzie Prosna ma naturalny wygląd i można poczuć się jak na dzikiej rzece.

Na Przystani organizowanych jest również wiele dodatkowych imprez takie jak: regaty żeglarskie, wianki, szkolenia motorowodne, szkolenia pierwszej pomocy, treningi walk rycerskich, festyny dla najmłodszych itp.

Przystań czynna jest od maja do końca września.

Golf Park Jantar

Kaliskie pole golfowe Golf Park Jantar powstało w 2007 r. na terenach zalewowych pomiędzy rzeką Prosną a ścieżką rowerową, w dzielnicy Rajsków.

Do dyspozycji gości przygotowanych zostało 12 stanowisk do ćwiczeń i nauki gry w golfa. Obiekt wyposażony jest w profesjonalny sprzęt golfowy, który pozwala na naukę na najwyższym poziomie. Lekcje prowadzone są przez trenerów golfa.

Baszta "Dorotka"

To jedyna baszta, jaka pozostała po murach obronnych, otaczających niegdyś miasto. Baszta ta zbudowana została przypuszczalnie w drugiej połowie XIV w. lub najpóźniej na początku kolejnego stulecia.

Początkowo posiadała w rzucie poziomym kształt prostokątny, ale około połowy XVI w.– w trakcie odbudowy miasta po pożarze z 1537 r. – przebudowano ją i nadano kształt półokrągły. Liczy 9,46 m wysokości i 5,35 m szerokości.

Z natura za pan brat, czyli pole namiotowe w Półwiosku Starym

Jeśli szukasz pomysłu na spędzenie wakacji, jak w czasach dzieciństwa, koniecznie musisz odwiedzić pole namiotowe w Półwiosku Starym 41 (koło Ślesina, woj. wielkopolskie). Harcerska baza będzie otwarta dla turystów od 17.07.2020 (piątek) aż do 16.08.2020 (niedziela).

Świetnie umiejscowione pole namiotowe posiada własną plażę nad jeziorem Mikorzyńskim. Na miejscu są ogólnodostępne prysznice, toalety oraz kuchnia. Jeśli kochacie żeglować, istnieje też możliwość wyczarterowania jachtu. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas także znajdzie się wiele ciekawych możliwości. Półwiosek Stary to miejscowość o walorach turystycznych, położona na wschodnim brzegu Jeziora Mikorzyńskiego, daje możliwość uprawiania sportów wodnych takich jak: narty wodne, wakeboard, żeglarstwo, kajakarstwo, nurkowanie i wędkowanie. Miejsce aktywnego wypoczynku letniego.

Na terenie miejscowości znajduje się ośrodek wczasowo-wypoczynkowy z bazą noclegową, restauracją i wypożyczalnią sprzętu wodnego, gospodarstwo agroturystyczne oraz Harcerski Ośrodek Wodny Hufca ZHP w Zduńskiej Woli. To właśnie tutaj można za niewielką cenę spędzić czas na łonie natury.

Pole namiotowe w Półwiosku Starym

i

Autor: nadesłane

Park im. Rodziny Wiłkomirskich na Majkowie

Majków przez wiele wieków był podkaliską wsią. Stanowiła ona własność prywatną i należała do znanych rodów szlacheckich. Dworski park krajobrazowy na Majkowie został założony na początku XIX w., na krawędzi pradoliny Prosny.

Częściowo zajął miejsce siedemnastowiecznego ogrodu włoskiego. W okresie międzywojennym park był zadbany i w większości ogrodzony, obejmował też stawy, z których jeden został zasypany w na przełomie lat 70. i 80. XX wieku.

Ulewa w Warszawie zbiera żniwa! Ferrari California utonęło na S8. Co ten kierowca sobie myślał?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki