Koło: Przekazał oszustom swój login i hasło! Stracił ogromne pieniądze

2021-02-22 14:15 ago
Koło: Przekazał oszustom swój login i hasło! Stracił ogromne pieniądze
Autor: pixabay.com Koło: Przekazał oszustom swój login i hasło! Stracił ogromne pieniądze

Oszuści znów atakują w naszym regionie! I chociaż służby apelują o ostrożności i nienabieranie się na różnego rodzaju sztuczki, kolejny mieszkaniec regionu stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyzna przekazał oszustowi swój login oraz hasło dostępu do konta bankowego, a następnie kody potrzebne do realizacji transakcji.

Do mieszkańca powiatu kolskiego zadzwonił nieznany numer. Oprócz cyfr pojawił się również komunikat z nazwą banku. - Kobieta poinformowała, że z jego konta bankowego został wykonany “dziwny” przelew. Gdy mężczyzna oznajmił, że dziś nie wykonywał żadnych operacji bankowych, kobieta zaczęła instruować go co ma zrobić, by uchronić swoje oszczędności - wyjaśnia rzecznik policji. Podczas umiejętnie prowadzonej rozmowy, mężczyzna podał oszustce swoje loginy i hasło dostępu do bankowości elektronicznej. Następnie zgodnie z wskazówkami pobrał do swojego komputera dwie aplikacje, poprzez które podawał przychodzące na telefon kody. W kolejnej rozmowie, kobieta oświadczyła, by w tym dniu nie logował się już do swojej bankowości elektronicznej, gdyż zostanie zablokowana aplikacja na telefonie oraz będzie wydana nowa karta.

ZOBACZ: Leszno: Zwłoki mężczyzny na klatce schodowej. Jeden szczegół budzi GROZĘ!

Po kilkunastu minutach ponownie do mężczyzny zadzwonił telefon. Tym razem był to prawdziwy pracownik banku. Jak się okazało, fałszywa “doradczyni” banku wyłudzając niezbędne informacje do wykonania przelewów, uszczupliła konto mężczyzny o blisko 45000 złotych.

CZYTAJ: Siedział zbyt długo w toalecie. Kosztowało go to prawie 400 TYSIĘCY złotych!

Nowatorska operacja mikrochirurgiczna