Pojechał na stacje benzynową po alkohol. "Nie był wstanie poddać się badaniu"

2021-02-25 13:48 bm
Pojechał na stacje benzynową po alkohol. Nie był wstanie poddać się badaniu
Autor: KPP Kępno Pojechał na stacje benzynową po alkohol. "Nie był wstanie poddać się badaniu"

Pijani kierowcy to ciągle plaga na polskich drogach. Kilka dni temu policjanci z Kępna otrzymali informacje, że na jedej ze stacji paliw może znajdować się nietrzeźwy kierujący. Jak zakończyła się ta sytuacja?

W poniedziałek (22 lutego) około godz. 10:30 policjanci z Kępna dostali zgłoszenie, że na stację paliw w miejscowości Chojęcin przyjechał mężczyzna, który może być pod wpływem alkoholu.

- Funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce, gdzie na drodze wojewódzkiej W482 zatrzymali pojazd marki opel astra, którego kierowca z trudnością kierował pojazdem. Jak się okazało 51-letni mężczyzna obywatel Ukrainy znajdował się w stanie znacznego upojenia alkoholowego, kontakt z nim był utrudniony, nie był wstanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - informują mundurowi.

W związku z tym 51-latkowi pobrano krew do badania. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został zatrzymany w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania na „podwójnym gazie”.

Pijany kierowca zabił 17-latkę. Jest oskarżony o zabójstwo