Okrutne morderstwo pod Krotoszynem. 30 ptaków zginęło w męczarniach. Sprawca wciąż na wolności!

2021-01-12 16:27 mrok

Prokuratura zamyka śledztwo w sprawie otrutych na polu pod Krotoszynem (woj. wielkopolskie) ptaków! Wiadomo, jak ptaki zginęły. Nie wiadomo jednak, kto to zrobił. Śledczym nie udało się rozwikłać tajemnicy bestialstwa.

O dramacie ptaków na południu Wielkopolski informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Najpierw w szczerym polu odnaleziono 6 martwych kruków, 2 błotni i 1 bielika. Potem rolnik znalazł na swoim polu jeszcze dwa martwe kruki i młodego bielika. Pracownicy Schroniska dla Zwierząt w Krotoszynie nie mieli wątpliwości od razu, że to celowe otrucie zwierząt. - Ptaki leżały w odległości kilkunastu metrów od siebie - mówiła nam Magdalena Kowal z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Krotoszyna. W pobliżu znajdowało się rozrzucone mięso. 

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie poinformowała właśnie, że chociaż zaangażowano duże siły na rozwikłanie zagadki, to jednak nie do końca się to udało. Wiadomo już, że ptaki zostały otrute celowo - pestycydem o nazwie BENDIOCARB. Trucizna ta znajdowała się zarówno w mięsie rozrzuconym na polu, jak i w treści pokarmowej ptaków. Niestety na tym koniec ustaleń prokuratury. Niestety  pestycyd może kupić praktycznie każdy, jego zakup nie jest rejestrowany, dlatego trudno było ustalić nabywcę. Śledztwo więc musiało zostać zamknięte. 

Ksiądz dyktuje sobie stawki za kolędę