W szczycie pandemii sprzedawała rękawiczki, których nie miała. Oszukała ponad 20 osób!

2021-01-14 8:26 ago
W szczycie pandemii sprzedawała rękawiczki, których nie miała. Oszukała ponad 20 osób!
Autor: KMP w Lesznie W szczycie pandemii sprzedawała rękawiczki, których nie miała. Oszukała ponad 20 osób!

Leszczyńscy policjanci zakończyli postępowanie prowadzone przeciwko młodej kobiecie, która oferowała do sprzedaży przez internet w okazjonalnych cenach jednorazowe rękawiczki, których w rzeczywistości nie posiadała. - Skierowany do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia liczy 21 czynów - wyjaśnia rzecznik policji.

W kwietniu ubiegłego roku do leszczyńskiej policji zaczęły docierać sygnały o oszustwach dokonywanych przy sprzedaży jednorazowych rękawiczek. Był to kulminacyjny moment pierwszej fali koronawirusa, kiedy jednorazowe rękawiczki stały się towarem deficytowym, a ich ceny były dość wygórowane.

ZOBACZ: Leszno: 32-latek WYPADŁ z okna na 9. piętrze! Zmarł na miejscu

- Policjanci ustalili, że na jednym z portali społecznościowych ukazują się ogłoszenia o oferowanych do sprzedaży nitrylowych rękawiczkach jednorazowych. Sprzedażą trudniła się kobieta z regionu leszczyńskiego. Transakcje niejednokrotnie były poprzedzone dialogiem sms-owym sprzedawcy z kupującym. Ostatecznie po dokonaniu wpłaty za zakupiony towar, ten w rzeczywistości nie docierał do odbiorców - wyjaśnia Monika Żymełka.

W związku z tym, że do oszustw dochodziło w szczytowej fazie pandemii policjanci systematycznie docierali do pokrzywdzonych i przyjmowali od nich zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Po zebraniu pełnego materiału dowodowego, przesłuchaniu wszystkich świadków oraz pozyskaniu opinii biegłych śledczy przesłuchali podejrzaną. To 32-letnia mieszkanka gminy Lipno.

Kobieta usłyszała 21 zarzutów oszustw. Osobami, które padły ofiarą oszustki są mieszkańcy Wielkopolski. Łącznie podejrzana dokonała fikcyjnej sprzedaży prawie 100 opakowań jednorazowych rękawiczek, wyłudzając ponad 2 tysiące złotych.

Wczoraj (13 stycznia) policjanci skierowali do Prokuratury Rejonowej w Lesznie akt oskarżenia przeciwko 32-latce. Grozi jej do 8 lat więzienia.

CZYTAJ: Niebezpieczna pułapka w Ostrowie. Rasistowskie naklejki mogą boleśnie okaleczyć!

Druga rocznica ataku na prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. "Niech pamięć o nim będzie żywa"