Wielkopolska: Płoną plastikowe śmieci i opony! Z potężnym pożarem walczy kilkanaście zastępów

2021-01-27 14:00 bm
Pożar
Autor: Pixabay

Wielki pożar w Przysiece Polskiej (pow. kościański). Płoną tam plastikowe śmieci i opony, co powoduje ogromne zadymienie i nieprzyjemny zapach. Z ogniem walczy kilkanaście zastepów straży pożarnej!

Ogień w firmie zajmującej się recyklingiem plastiku w Przysiece Polskiej pojawił się po godz. 11:00. Sprawa jest bardzo poważna. Na miejsce przyjechało kilkanaście zastępów straży pożarnej.

- Pali się hałda śmieci, która ma około 50 metrów długości i 10 metrów wysokości. Dokładnie palą się materiały plastikowe i gumowe. Obecnie na miejscu jest 18 zastępów straży pożarnej - przekazał w rozmowie z "SE.pl" mł. asp. Dawid Kryś, oficer prasowy KP PSP w Kościanie.

Kłęby dymu widać z kilku kilometrów, a okoliczni mieszkańcy zmagają się z bardzo nieprzyjemnym zapachem spalonego plastiku. Akcja może potrwać kilka godzin, ale strażacy zlokalizowali już dokładne źródło ognia.

Utrudnienia występują także w kursowaniu pociągów. Składowisko znajduje się blisko torów na trasie Wrocław - Poznań. Na odcinku Stare Bojanowo - Przysieka Stara wprowadzono jednorowy ruch. Pociągi, które tamtędy przejeżdżają muszą zwalniać.