Za skradzione pieniądze kupowali słodycze i zabawki. Tak działał GANG nastolatków z Rawicza

2021-01-22 20:27 bm
Za skradzione pieniądze kupowali słodycze i zabawki. Tak działał GANG nastolatków z Rawicza
Autor: KPP Rawicz/ pixabay.com - zdjęcie poglądowe Za skradzione pieniądze kupowali słodycze i zabawki. Tak działał GANG nastolatków z Rawicza

Policjanci z Rawicza zatrzymali czterech nastolatków, którzy dokonali wielu włamań na terenie miasta. Skradzione pieniądze wydawali na słodycze i zabawki. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.

Policjanci z Rawicza pod koniec grudnia 2020 roku otrzymali zawiadomienie z Urzędu Gminy w Rawiczu, że ktoś włamał się do zamków wrzutowo - monetowych znajdujących się w drzwiach publicznych toalet, które mieszczą się przy ulicy Buszy oraz na miejskim targowisku.

- W wyniku podjętych czynności przez rawickich funkcjonariuszy okazało się, że za kradzieżą monet stoją nieletni rawiczanie. 11 i 13 latek przyznali, że przez kilka dni chodzili do tych toalet, tam uderzając młotkiem w zamki uszkadzali je a następnie zabierali znajdujące się tam pieniądze. Nieletni łącznie wykradli około 350 złotych, które stracili na własne potrzeby między innymi słodycze i zabawki - informują mundurowi z Rawicza.

Nastolatkowie na tym nie poprzestali. Kilka dni później wpadli na pomysł, aby włamać się do skarbonki kościelnej w parafii Andrzeja Boboli. Przy okazju namówili do tego swojego 15-letniego kolegę. Ta "akcja" im się nie udała, bowiem skarbonka była dobrze zabezpieczona. To jednak nie koniec zabawy w gang.

- Szybko okazało się, że ten sam 15-latek wpadł na pomysł aby wymontować duży mosiężny zamek, który znajdował się w drzwiach jednej ze szkół podstawowych i go sprzedać. O pomoc w kradzieży poprosił jeszcze innego 13-latka. Kiedy starszy próbował wymontować zamek młodszy stał na czatach i go zasłaniał. 15-latek nie dał rady wymontować zamka, robił to tak nieumiejętnie, że go uszkodził czyli złamał - opowiadają policjanci.

Nastolatkowie wyrządzili straty na około dwa tysiące słotych. Uszkodzili oni zabytkowe drzwi, których naprawa jest bardzo droga. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Śląskie: Włamał się do kiosku i ukradł... 16 zapalarek