Ksiądz Krzysztof S. skazany za pedofilię. Sąd nie miał litości dla zboczeńca w sutannie!

2021-07-06 14:32
Ksiądz Krzysztof S. skazany za pedofilię. Sąd nie miał litości dla zboczeńca w sutannie!
Autor: Pixabay Ksiądz Krzysztof S. skazany za pedofilię. Sąd nie miał litości dla zboczeńca w sutannie!

Dziewięć lat. Tyle w więzieniu spędzi Krzysztof S., 46-letni duchowny, który odpowiadał za wykorzystanie seksualne dwóch chłopców poniżej 15. roku życia. Do obrzydliwych czynów dochodziło w ciągu trzech lat na terenie trzech województw, zboczonego księdza śledczy oskarżyli też o udzielanie korzyści majątkowych w zamian za seks oraz o utrwalanie ohydnych aktów z dziećmi na video. Ksiądz Krzysztof S. przyznał się jedynie do części zarzutów, groziła mu kara 12 lat więzienia. Decyzją sądu duchowny o pedofilskich skłonnościach spędzi najbliższe dziewięć lat w więzieniu, a przez 10 nie będzie mógł kontaktować się ani zbliżać do pokrzywdzonych. Na księdzu ciąży też obowiązek wypłaty niemałego zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonych, jedna z ofiar księdza otrzyma aż 100 tysięcy złotych.

Ksiądz Krzysztof S. przebywał w tymczasowym areszcie od czerwca ubiegłego roku. Proces w jego sprawie toczył się przed kieleckim sądem rejonowym. Mężczyzna był oskarżony o wykorzystywanie seksualne dwóch małoletnich poniżej 15. roku życia w latach 2017-2020. Duchowny dopuszczał się haniebnych czynów na terenie trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Przez wzgląd na "charakter sprawy i dobro pokrzywdzonych dzieci" proces w sprawie księdza Krzysztofa S. toczył się z wyłączoną jawnością.

CZYTAJ TEŻ: Wojna rodziców o dziecko! 9-latek cierpi przez matkę? "Nigdy nie słyszałam takiego krzyku u dziecka" [UWAGA TVN]

O wyroku, który zapadł pod koniec czerwca poinformowała kielecka "Wyborcza". Na księdzu S. ciążyły zarzuty wykorzystanie seksualne dwóch nieletnich, wręczenia w zamian korzyści majątkowej oraz posiadania pornografii dziecięcej, za co groziła 12-letnia odsiadka w więzieniu. Ostatecznie sąd zadecydował o niewiele krótszej karze. Ksiądz-pedofil spędzi w więzieniu dziewięć lat. To jednak nie wszystko.

Duchowny otrzymał też zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych na okres do 10 lat. Dalsza kara to zakaz wykonywania zawodu związanego z wychowaniem małoletnich, kształceniem ich i opieką nad nimi na 10 lat.

Skazany za pedofilię ksiądz musi wypłacić na rzecz jednego z małoletnich 100 tys. zł zadośćuczynienia, a na rzecz drugiego 8 tys. zł oraz pokryć koszty procesu w wysokości 10 tys. zł.

Ksiądz Krzysztof S. pracował w okolicach Wieliczki, później przeniesiono go do Kielc i Częstochowy, gdzie ostatecznie został zatrzymany 13 czerwca 2020 roku.

Grzegorz G. pozbawił Sebastianka rodziców. Ojciec staje w jego obronie