Ostrowiec Świętokrzyski: 55-latek włamał się do baru przy pomocy… MUSZLI KLOZETOWEJ! Jak ON to zrobił?

2020-11-23 20:16 mj-s
Ostrowiec Świętokrzyski: 55-latek włamał się do baru przy pomocy… MUSZLI KLOZETOWEJ! Jak ON to zrobił?
Autor: KPP Ostrów Świętkorzyski Ostrowiec Świętokrzyski: 55-latek włamał się do baru przy pomocy… MUSZLI KLOZETOWEJ! Jak ON to zrobił?

Wielkie pragnienie pchnęło 55-latka z Ostrowca Świętokrzyskiego do kradzieży. Łupem złodzieja – i to dwukrotnie w tym samym miejscu – padł alkohol o wartości ponad 200 zł. Co ciekawe, by zdobyć upragniony trunek złodziej użył… muszli klozetowej.

W ubiegłym tygodniu do ostrowieckiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży z włamaniem do jednego z barów piwnych w mieście. Zgłaszający poinformował stróżów prawa, że z jego lokalu zginęły dwie butelki whisky. Wartość start została oszacowana na kwotę ponad 100 złotych. Sprawą od razu zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich.

- Skrupulatna praca i dociekliwość stróżów prawa pozwoliły na zatrzymanie w miniony piątek 55-letniego mieszkańca miasta odpowiedzialnego za to przestępstwo. Mężczyzna przyznał się, że do lokalu wszedł wybijając szybę w oknie za pomocą muszli klozetowej znalezionej na pobliskim śmietniku. Jak twierdził, był mocno „spragniony” i żeby lepiej się poczuć postanowił się włamać do zamkniętego lokalu – informuje świętokrzyska policja.

Po spożyciu whiskey 55-latek jednak nie poczuł się lepiej, wręcz przeciwnie, stan jego zdrowia pogorszył się na tyle, że został zabrany przez załogę karetki pogotowia do szpitala. Miłośnik mocnych trunków nie spoczął jednak na laurach i po dwóch dniach postanowił powtórzyć wizytę w tym samym lokalu.

- Tym razem 55-latek rozciął folię zabezpieczająca uprzednio wybitą przez siebie szybę. Łupem rabusia znów padł alkohol o wartości ponad 100 złotych. W miniony piątek włamywacz usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo amatorowi cudzych alkoholi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat – dodają policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Głośna akcja policji w Busku! Na ulicy ANTYTERRORYŚCI, w ruch poszły granaty!

Super Raport 23.11 (Goście: Kamil Bortniczuk - Porozumienie oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog)