Daniel Szelągowski, Korona Kielce

Autor: Cyfrasport Daniel Szelągowski, Korona Kielce

2020-07-11 23:37

Ten dzień zapamięta na długo. Po raz pierwszy 17-letni Daniel Szelągowski zagrał w wyjściowym składzie Korony w Ekstraklasie. Młody pomocnik strzelił premierowego gola w lidze, który dał jego drużynie remis 1:1 z Wisłą Kraków w 35. kolejce. Tak wychowanek kieleckiego zespołu pokonał bramkarza "Białej gwiazdy".

W przyszłym sezonie Korona będzie występował w pierwszej lidze. O degradacji kielczan zadecydowała poprzednia kolejka. Trener Maciej Bartoszek w starciu wyjazdowym z Wisłą Kraków w pierwszym składzie postawił na obiecującego wychowanka. Od pierwszej minuty wybiegł Daniel Szelągowski i rozegrał całe spotkanie. Najważniejsze, że ten występ zostanie w jego pamięci, bo to właśnie on doprowadził w pierwszej połowie do wyrównania. Po ładnej akcji zaskoczył bramkarza wiślaków Mateusza Lisa strzałem w prawy róg.

Tak Walerian Gwilia zapewnił Legii tytuł. Szalony taniec Gruzina po golu [WIDEO]

To jego premierowy gol w Ekstraklasie. Jak się okazało dość cenny, bo przyniósł Koronie punkt. Daniel Szelągowski w tym sezonie dostawał szansę w meczach z Zagłębiem Lubin, Arką Gdynia i teraz z Wisłą Kraków. W Ekstraklasie debiutował przed rokiem. Zagrał na zakończeniem poprzedniego sezonu z Górnikiem Zabrze.

Piękny jubileusz asa Arki. Marcus Vinicius rozpoczął strzelanie z ŁKS-em [WIDEO]

Źródło: Premierowy gol juniora Korony. Daniel Szelągowski ratuje punkt z Wisłą Kraków [WIDEO]