Przypalał zapalniczką 1,5-rocznego syna! Horror pod Kielcami

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Przypalał zapalniczką 1,5-rocznego syna! Horror pod Kielcami

Bestia, a nie ojciec

Przypalał zapalniczką 1,5-rocznego syna! Horror pod Kielcami

2022-08-03 16:22

29-latek z powiatu koneckiego (woj. świętokrzyskie) zgotował swojemu półtorarocznemu synkowi prawdziwe piekło na ziemi. Marcin D. m.in. przypalał dziecko zapalniczką. Bestia usłyszała zarzuty.

Prokuratora Rejonowa w Końskich (woj. świętkorzyskie) zakończyła śledztwo przeciwko 29-letniemu Marcinowi D. Mieszkańcowi powiatu koneckiego przedstawiono zarzut m.in. o znęcanie się nad swoim półtorarocznym synem. - W toku śledztwa uzyskano materiał dowodowy w postaci m.in. zeznań świadków i opinii biegłych, w oparciu, o który ustalono, że 29-latek od sierpnia 2021 r. do 28 maja 2022 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną, a dodatkowo w okresie od marca do 28 maja 2022 r. także nad swoim małoletnim synem, którego m.in. przypalał zapalniczką i u którego spowodował w ten sposób naruszenie czynności narządu ciała - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach Daniel Prokopowicz.

Marcin D. został zatrzymany 28 maja tego roku przez wezwanych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy policji i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Końskich. - Prokurator przedstawił mu dwa zarzuty: znęcania się nad małoletnim ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała oraz zarzut znęcania się nad konkubiną i zarazem matką dziecka - podkreślił Prokopowicz.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Końskich zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Oskarżonemu, który był już w przeszłości karany za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu i wolności, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad dziećmi powinny być wyższe?
Krasnystaw: Po pijaku staranowała matkę z dzieckiem. 59-latka aresztowana
Nasi Partnerzy polecają