Świętokrzyskie przoduje pod względem liczby testów na obecność koronawirusa

2020-07-03 13:15 MC
Laboratorium Podzamcze koło Kielc
Autor: RCNT w Podzamczu

W Świętokrzyskiem wykonano najwięcej testów w Polsce na obecność koronawirusa, w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Tak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia. Od początku pandemii przebadano u nas ponad 115 tysięcy próbek.

Nasze województwo jest najlepsze w skali kraju jeżeli chodzi o liczbę wykonywanych testów na obecność COVID-19 w przeliczeniu na liczbę mieszkańców. Okazuje się, że 1 wykonany test przypada u nas na około 11 mieszkańców. Województwo świętokrzyskie w takim zestawieniu wyprzedza województwo mazowieckie - 1 test na prawie 15 mieszkańców i Wielkopolskie - 1 test na 23 mieszkańców. Z danych Ministerstwa Zdrowia wynika też, że od początku pandemii przebadano u nas ponad 115 tysięcy próbek. Około 19 tysięcy testów wykonanych na terenie województwa świętokrzyskiego zostało przeprowadzonych w laboratorium Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu.

 - Jest olbrzymie zainteresowanie tego typu badaniem, w związku z tym Zarząd Województwa zamierza znaleźć kolejne środki, żeby rozszerzyć program bezpłatnych badań, po to by umacniać bezpieczeństwo zdrowotne naszych mieszkańców - zapewnia Marek Bogusławski wicemarszałek województwa świętokrzyskiego i dodaje ze nieodpłatne badania na obecność koronawirusa  w laboratorium w Podzamczu są wykonywane w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Badania na koronawirusa wykonuje też, między innymi, Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach, Świętokrzyskie Centrum Onkologii, czy Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Kielcach.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.