Dramatyczne chwile w Czaplinku! Młoda dziewczyna w ostatniej chwili wyszła z wanny! [ZDJĘCIA]

2019-12-10 22:23 bs

W ostatniej chwili udało się uniknąć dramatu. A wszystko mogło zakończyć się tragicznie. To, że nikomu nic się nie stało zawdzięczamy małemu, niepozornemu urządzeniu.

We wtorek (10 grudnia) jednostka OSP Czaplinek została zadysponowana do mieszkania przy ul. Długiej w Czaplinku. Włączyła się tam czujka tlenku węgla.

Na miejscu stwierdzono, że alarm uruchomił się podczas kąpieli jednej z mieszkanek.

Młoda dziewczyna słaniając się na nogach wyszła z łazienki i poinformowała rodzinę o zawrotach głowy i złym samopoczuciu.

Polecono ewakuować mieszkańców na zewnątrz budynku. 

Mieszkanie zostało przewietrzone i wystawiono zakaz użytkowania piecyka gazowego do czasu wykonania przeglądu. 

Dziewczyna przebywa pod opieką lekarzy.  

Po co Ci czujnik tlenku węgla?

Wykrywa ona już minimalne, a nadal bezpieczne dla życia stężenie tlenku węgla (czadu) w powietrzu i natychmiast to sygnalizuje przez głośny alarm i migoczącą czerwoną diodę.

Dzięki temu masz czas, by zapobiec zatruciu czadem, zwanym potocznie „cichym zabójcą”. Rozważ zamontowanie takiej czujki w pomieszczeniu, w którym znajduje się kominek, w sypialni śpiących trudno obudzić..., a także w pobliżu podgrzewacza gazowego, tzw. junkersa.

Pamiętaj o konieczności właściwego użytkowania czujki tlenku węgla – tylko w pełni sprawna i odpowiednio konserwowana skutecznie ostrzeże Cię przed „cichym zabójcą”.