abp. Jędraszewski

i

Autor: Art Service/ Super Express abp. Jędraszewski

"Operacja niszczenia pamięci"

Abp Jędraszewski zagrzmiał w obronie Jana Pawła II. Padły szokujące słowa o zamachu

2023-03-08 9:54

Abp Marek Jędraszewski nie gryzł się w język broniąc papieża Jana Pawła II przed zarzutami o zaniedbania w sprawie molestowania nieletnich przez duchownych. Metropolita krakowski uznał nawet, że trwa "operacja niszczenia świetlanej przeszłości" papieża i porównał ją do... zamachu na życie głowy Kościoła katolickiego. – Jan Paweł II ciągle pozostaje wrogiem dla głosicieli ideologii gender, zwolenników aborcji i eutanazji, dlatego próbuje się go zniszczyć, osłabić jego autorytet i wyszydzić jego święte imię - powiedział abp Jedraszewski.

Szokujące słowa abp. Jędraszewskiego w obronie Jana Pawła II. "Operacja niszczenia świetlanej pamięci"

W trakcie liturgii stacyjnej w bazylice Trójcy Świętej w Krakowie abp Marek Jędraszewski zabrał głos na temat zarzutów formułowanych wobec Jana Pawła II i dotyczących zaniedbań oraz tuszowania pedofilii w Kościele. Z reportażu Marcina Gutowskiego pt. "Franciszkańska 3" wynika, że Karol Wojtyła jeszcze jako biskup krakowski mógł wiedzieć o nadużyciach seksualnych, których w stosunku do małoletnich dopuszczali się podlegli mu księża. Próby wyjaśnienia wątpliwości narosłych wokół Karola Wojtyły, abp Jędraszewski nazwał "operacją niszczenia świetlanej pamięci" papieża oraz "drugim zamachem na Jana Pawła II". 

Niszczy się go. Jego, obrońcę człowieka, obrońcę małżeństwa i rodziny, wini się za to, że tolerował rzeczywiście odrażające zło, jakie przeniknęło do życia Kościoła, ale wiemy dokładnie, że jest to zło, które w dużo większym stopniu stało się nawet zachwalane i swoistą ideologią w innych środowiskach Próbuje się go odrzeć z czci i szacunku. Jego głos jest ciągle głosem sprzeciwu, dlatego trzeba go zniszczyć. Trzeba osłabić jego autorytet. Trzeba wyszydzić jego święte imię. Trzeba wyrywać je z naszych serc. (...) Jan Paweł II ciągle pozostaje wrogiem dla głosicieli ideologii gender, zwolenników aborcji i eutanazji, dlatego próbuje się go zniszczyć, osłabić jego autorytet i wyszydzić jego święte imię. (...)  Musimy walczyć. Nie przemocą, prawdą. Musimy walczyć modlitwą. Musimy zmagać się, ciągle umacniać solidarność polskich serc. Bo tu chodzi o Polskę. Tu chodzi o nas. Tu chodzi o wierność tym wszystkim, którzy w dalszej i nieodległej naszej przeszłości przelewali krew za naszą ojczyznę. Bo chodzi o to, abyśmy dzisiaj w tym trudnym czasie drugiego zamachu na Jana Pawła II wracali do tych naszych uniesień, naszych wzruszeń, naszego wołania: zostań z nami! - mówił abp Marek Jędraszewski.

Jędraszewski bronił abp Paetza. Wówczas też padły mocne słowa

Nie po raz pierwszy abp Marek Jędraszewski używa tak mocnych słów w obronie duchownych, którym zarzuca się nadużycia seksualne lub tuszowanie skandali obyczajowych w Kościele. Jeszcze jako biskup pomocniczy poznański, obecny metropolita krakowski był sygnatariuszem listu w obronie abp Juliusza Paetza, co przypominał między innymi ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. W treści kontrowersyjnego listu czytamy między innymi, że zarzuty o molestowanie seksualne kleryków, stawiane abp. Paetzowi są "wielce szkodliwą propagandą", a publikacja prasowa na ten temat "z samego założenia stawia sobie za cel zniesławienie biskupów i kapłanów". Odmienne zdanie na ten temat musiał mieć... papież Jan Paweł II, który przyjął złożoną przez abp Paetza rezygnację z funkcji metropolity poznańskiego. Głowę Kościoła katolickiego o szczegółach sprawy miała powiadomić jego przyjaciółka Wanda Półtawska, a abp Paetz został ukarany przez Watykan zakazem przewodniczenia uroczystościom kościelnym, a także sprawowania sakramentów święceń i bierzmowania. Wcześniej, bo w 1997 roku abp Juliusz Paetza był głównym konsekratorem sakry biskupiej Marka Jędraszewskiego. 

Sonda
Jak oceniasz słowa abp Jędraszewskiego?
Budują tramwaj do Górki Narodowej. Wielkie zmiany na północy Krakowa
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany