Mocne słowa Agaty Kornhauser-Dudy podczas ogłoszenia wyników wyborów. Uderzyła w media

2020-07-13 8:47 NM
Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy
Autor: Marek Kudelski Wieczór wyborczy Andrzeja Dudy

Wybory prezydenckie 2020. Według wstępnych wyników exit poll Andrzej Duda ma minimalną przewagę nad swoim rywalem, Rafałem Trzaskowskim. Wyniki drugiej tury w mocnych słowach skomentowała Agata Kornhauser-Duda. Co powiedziała? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Agata Kornhauser-Duda komentuje wyniki wyborów

Według pierwszych wyników exit poll Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski 49,6 proc. głosów. Nie są to jednak ostateczne rezultaty. Dokładność badania to +/- 2 punkty proc. dla każdego kandydata. Wciąż zliczane są głosy. W kilku miejscach głosowano jeszcze po 21. Ostateczne wyniki poznamy jutro lub we wtorek.

Agata Kornhauser-Duda skomentowała w mocnych słowach wyniki wyborów

Agata Kornhauser-Duda entuzjastycznie zareagowała na wstępne wyniki wyborów. Podczas jej wystąpienia nie zabrakło jednak kontrowersji.

Te pięć lat nie zawsze było łatwe, ale Andrzeju dziękuję ci za twoje wsparcie i twoją miłość. - Serdecznie gratuluję również Rafałowi Trzaskowskiemu i jego żonie Małgorzacie - powiedziała żona ubiegającego się o reelekcję prezydenta.

Nie zabrakło też odniesienia do mediów. Agata Kornhauser-Duda odniosła się do zarzutów, że nie udziela mediom wywiadów. Pierwsza dama podkreśliła, że to jej świadomy wybór.

Rafał Trzaskowski komentuje sondażowe wyniki wyborów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji, dezinformacji i kłamstwom, które występują w mediach - stwierdziła.

Agata Kornhauser-Duda odniosła się również do redaktora Pawła Wrońskiego, dziennikarza "Gazety Wyborczej".

Panie redaktorze Pawle Wroński. Przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu - zakończyła swoje wystąpienie Pierwsza Dama.