Jak wygląda budynek, który jeszcze nie powstał? Możesz sprawdzić to za pomocą gogli VR

2020-06-30 14:55 Kuba Paduch, Radio ESKA
Zobaczcie jak będzie wyglądął Cogiteon na zewnątrz i w środku za pomocą gogli VR
Autor: Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon Tak wyglądał wirtualny spacer, tudzież lot nad Cogiteonem.

Wirtualny spacer po budynku, którego jeszcze nie ma. Taką atrakcje przygotowali pracownicy Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Przetarg na budowę ogłoszony, tymczasem gotową bryłę można zwiedzać... wirtualne. Małopolskie Centrum Nauki Cogiteon w Krakowie przygotowało wirtualny spacer po swojej przyszłej siedzibie. Wystarczy na głowę włożyć specjalne gogle, a w dłonie chwycić joysticki i już możemy chodzić po różnych pomieszczeniach Cogiteonu, a nawet nad nim latać.

Możemy się wzbić, tak jak dron, w powietrze i zobaczyć całą konstrukcję z lotu ptaka. Wystarczy wcisnąć jeden przycisk na prawym joysticku i wtedy lecimy do góry, czy przez ściany - mówił podczas rpezentacji systemu jeden z Jego twórców.

Cała symulacja jest bardzo dokładna. Pozwala obejrzeć sobie przybliżony wygląd niemal całości Cogiteonu. A przynajmniej tego, jak ma planowo w przyszłości wyglądać.

Widać architekturę. W skrócie można zobaczyć cały budynek. Można zobaczyć jego konstrukcję, można pochodzić po wszystkich korytarzach, można zobaczyć sale konferencyjne, wejść do każdego pomieszczenia, również do pomieszczeń gospodarczych - mówi Dyrektor MCN Cogiteon Piotr Szymański.

Siedziba Cogiteonu ma powstać przy dawnym pasie startowym lotniska w Czyżynach. Wyłanianie generalnego wykonawcy powinno potrwać maksymalnie 3 miesiące. Po podpisaniu umowy rozpoczną się prace budowlane, które planowo mają się zakończyć w ciągu 2 lat.

Budowa Cogiteonu ma wynieść około 220 milionów złotych. Większość tej kwoty, 150 milionów, pokryje Unia Europejska i są to środki celowe których, jak podkreślają władze MCN, nie można przenieść w inny obszar.

Wirtualny spacer po Cogiteonie wykonał nasz reporter Kuba Paduch:
Postęp prac przy budowie portu lotniczego w Radomiu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.