Cracovia - Raków Częstochowa

Autor: Cyfrasport Cracovia - Raków Częstochowa

2020-09-26 17:11

Piłkarze Cracovii i Rakowa Częstochowa podzielili się punktami w sobotę, remisując 2:2. Goście mają czego żałować, ponieważ po 15 minutach prowadzili 2:0. Podopieczni Michała Probierza nie załamali się jednak takim obrotem spraw. Wyrównującego gola strzelili w ostatnich minutach!

W poprzednim sezonie Cracovia radziła sobie świetnie z Rakówem Częstochowa. Wygrała zarówno oba mecze ligowe, jak również spotkanie w ramach 1/8 Pucharu Polski. - Od początku rozgrywek prezentujemy wysoką dyspozycję. Gramy o wiele lepiej, niż w poprzednim sezonie. Każdy z nas daje z siebie wszystko. Jeżeli chodzi o mecz z Cracovią to mamy plan na to spotkanie i zrobimy wszystko, żeby ten plan zrealizować. Chcemy przełamać złą passę w Krakowie - powiedział Giannis Papanikolaou.

Pierwsze 15 minut były wymarzone dla częstochowian. Wynik otworzył Tomas Petrasek, natomiast drugą bramkę zdobył po znakomitym strzale z dystansu David Tijanić. Kilka minut później kontaktowego gola strzelił Filip Piszczek. Piłkarze "Pasów" walczyli do końca chociaż o punkt i dopięli swego w ostatniej akcji meczu. Bramkę na wagę punktu zdobył Ivan Fiolić. W ten sposób zakończyła się seria częstochowian, którzy wygrali trzy poprzednie mecze w PKO Ekstraklasie.

Cracovia - Raków Częstochowa 2:2 (1:2)

Bramki: Piszczek 21, Fiolić 90 - Petrasek 11, Tijanić 15

Cracovia: Karol Niemczycki - Cornel Rapa, Dawid Szymonowicz, Matej Rodin, Sergiu Hanca - Ivan Fiolić, Milan Dimun (63. Tomas Vestenicky), Florian Loshaj, Pelle van Amersfoort, Thiago (46. Marcos Alvarez) - Filip Piszczek (75. Rivaldinho)

Raków: Jakub Szumski - Kamil Piątkowski, Tomas Petrasek, Maciej Wilusz - Fran Tudor, Petr Schwarz (90. Giannis Papanikolaou), Igor Sapała, David Tijanić (80. Piotr Malinowski), Marcin Cebula (60. Ivi Lopez), Patryk Kun (90. Andrzej Niewulis) - Vladislavs Gutkovskis (80. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Van Amersfoort, Loshaj, Hanca - Kun

QUIZ. To trzeba wiedzieć o Cracovii! Ile będziecie mieli poprawnych odpowiedzi?

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się prezes Cracovii?
Źródło: Cracovia - Raków Częstochowa: Cracovia uratowała remis i zakończyła serię rywali [WYNIK]