Głupota ludzka nie zna granic. Jednorazowe rękawiczki walają się po Krakowie

2020-04-24 8:53

Internet zalała fala zdjęć pokazujących okolice sklepów zaśmiecone... zużytymi, jednorazowymi rękawiczkami. Fruwające po ulicach odpadki to kolejny efekt epidemii? Internauci podkreślają, że w ten sposób nie zwiększymy swojego bezpieczeństwa. Problem dotyczy także Krakowa, co udowadnia straż miejska.

W internecie zawrzało po tym, jak Straż Miejska Miasta Krakowa opublikowała zdjęcia, na których widać walające się w każdym zakątku miasta, jednorazowe rękawiczki. Jak relacjonują strażnicy, to bardzo dobra informacja, że krakowianie wzięli sobie do serca obowiązek zakładania jednorazowych rękawiczek. Niestety pojawił się inny problem.

- Tempo zużywania rękawiczek jest tak duże, że często zamiast w koszu, lądują na przysklepowych parkingach czy zieleńcach fruwając de facto po całym mieście - napisali strażnicy w poście na Facebooku.

Z kolei Andrzej Ryś, kierownik referatu kontroli odpadów stwierdza, że materiały, które miały pomóc w walce z pandemią, stały się zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

Gdzie wyrzucać jednorazowe rękawiczki i maseczki?

Miasto apeluje, by nie rozrzucać zużytych maseczek ochronnych czy jednorazowych rękawiczek na trawnikach, chodnikach czy w przydrożnych rowach. Jeżeli nie jesteśmy w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, to wrzucajmy zużyte materiały do miejskich koszy, żeby nie stwarzać realnego zagrożenia.

Gdzie wyrzucać jednorazowe rękawiczki i maseczki?
Autor: MPO Kraków

W domu wszystkie odpady tego typu powinniśmy wyrzucać do koszy lub czarnych worków przeznaczonych na odpady zmieszane. W czasie trwania pandemii zalegające odpady stanowią zagrożenie epidemiologiczne dla każdego z nas - przypomina krakowskie MPO.

Koronawirus. Czytaj najnowsze informacje:

Express Biedrzyckiej - Gość: Łukasz Szumowski
Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE