Igrzyska Europejskie: Znicz za 1,4 mln złotych. Wciąż brakuje wolontariuszy

i

Autor: Archetus/Zarząd Infrastruktury Sportowej/Wikimedia Commons

Drogi znicz na Igrzyska Europejskie w Krakowie

Igrzyska Europejskie w Krakowie. Znicz za 1,4 mln złotych. Wciąż brakuje wolontariuszy

2023-03-16 10:40

Igrzyska Europejskie 2023 Kraków-Małopolska zbliżają się coraz większymi krokami. Impreza rozpocznie się już 21 czerwca, a organizatorzy starają się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Miasto potrzebuje jeszcze około tysiąca wolontariuszy, a spółka IE 2023 szuka wykonawcy znicza za… 1,4 mln złotych. Problem w tym, że do przetargu zgłosiła się jedna firma.

Igrzyska Europejskie 2023. Za znicz być może trzeba będzie zapłacić więcej

Znicz, który ma być symbolem igrzysk rozświetli Stadion Miejski im. Henryka Reymana 21 czerwca bieżącego roku. Spółka Igrzyska Europejskie 2023 jeszcze w lutym ogłosiła przetarg na dostarczenie znicza.

Oprócz tego charakterystycznego elementu do Krakowa ma przyjechać także pochodnia, za pomocą której nastąpi zapalenie znicza oraz akcesoria, takie jak: pojemnik do przewozu samochodem, zbiorniki na paliwo dla pochodni i pojemnik na ogień czy przenośny znicz na potrzeby sztafety igrzyskowej.

Organizatorzy planowali przeznaczyć na ten cel kwotę 1,4 mln złotych. Postępowanie zakończyło się w środę, 15 marca. W otwarciu ofert czytamy, że zadania chciała podjąć się jedna firma pochodząca z Australii. Problem w tym, że oferta opiewa na nieco ponad 3,5 mln złotych, czyli znacznie więcej, niż zakładała spółka.

Pytanie, jakie kroki podejmie teraz spółka. Może okazać się, że za znicz trzeba będzie zapłacić dużo więcej, bądź powtórzyć postępowanie przetargowe.

Igrzyska Europejskie 2023. Miasto wciąż szuka wolontariuszy

Spółka Igrzyska Europejskie 2023 już od dawna poszukuje wolontariuszy, którzy pomogą w obsłużeniu sportowego przedsięwzięcia. Zrekrutowano już 7 tys. osób, ale wciąż brakuje około tysiąca chętnych.

- W gronie 7000 wolontariuszy znajdują się młodzi ludzie, którzy szukają okazji, by przeżyć niezapomnianą przygodę, a także osoby skupiające się na rozwoju – chcące się czegoś nauczyć i rozwinąć swoje kompetencje. Co ciekawe chęć pomocy wyraziła również grupa składająca się z 20 wolontariuszy, którzy przyjadą prosto z Chin, by dołożyć swoją cegiełkę do organizacji międzynarodowego święta – to osoby bardzo zaangażowane, które są niezwykle zainteresowane sposobem organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia. Wśród zgłoszonych, są także osoby, które znają język migowy i chcą przyczynić się do promocji małopolski jako regionu przyjaznego i otwartego dla wszystkich -  czytamy w komunikacie.

Wszyscy, którzy chcą zgłosić się do udziału w wolontariacie więcej informacji znajdą na stronie internetowej spółki.

5 lat czekała na sprawiedliwość za śmierć brata. "Wreszcie koniec tej gehenny"

QUIZ: Znasz najdziwniejsze nazwy polskich klubów?

Pytanie 1 z 10
Błękit ...
Źródło: Igrzyska Europejskie w Krakowie. Znicz za 1,4 mln złotych. Wciąż brakuje wolontariuszy
Nasi Partnerzy polecają