Jakim majątkiem dysponuje Andrzej Duda? Oszczędności prezydenta mogą zaskoczyć

2020-07-14 11:50 NM
Czy prezydent Andrzej Duda ułaskawił pedofila?
Autor: Domin

Andrzej Duda wygrał II turę wyborów prezydenckich i przez kolejne pięć lat nadal zamieszkiwać będzie Pałac Prezydencki. Sprawdziliśmy, jak wygląda oświadczenie majątkowe polityka. W jego skład wchodzą m.in. mieszkania oraz wysokie oszczędności. Co jeszcze? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Oświadczenie majątkowe Andrzeja Dudy

Przypomnijmy, że osoba pełniąca urząd prezydenta musi złożyć oświadczenie majątkowe, ale nie jest ono upubliczniane. Andrzej Duda przez całą swoją kadencję nie zdecydował się na ten krok. Zmiana nastąpiła dopiero tuż przed pierwszą turą wyborów prezydenckich. Ubiegający się o reelekcję prezydent oświadczenie majątkowe opublikował 26 czerwca.

Osobiście zwróciłem się do SN o zdjęcie klauzuli tajności i ujawnienie moje oświadczenia majątkowego. Są klauzule i procedury, ale ja osobiście nie nie mam nic do ukrycia. Spłacamy z Agatą kredyt, jak prawie każde małżeństwo - napisał Andrzej Duda na Twitterze, dołączając swoje oświadcznie majątkowe.

Jakie oszczędności ma Andrzej Duda?

Z opublikowanego oświadczenia majątkowego wynika, że Andrzej Duda posiada oszczędności w kwocie: 120 tys. zł oraz 30 560 euro. Dodatkowo jest również właścicielem 446 akcji firmy biotechnologicznej Skotan SA. To spółka, w której współwłaścicielem jest miliarder Roman Karkosik.

To jednak jeszcze nie wszystko. Prezydent jest również właścicielem spółdzielczego mieszkania własnościowego o powierzchni 79,40 mkw oraz niezabudowanej działki o powierzchni 325 mkw (w użytkowaniu wieczystym). Posiada także lokal mieszkalny o wielkości 132,68 mkw z garażem o powierzchni 19,42 mkw oraz udział w działce o powierzchni 0,10 hektarów.

Andrzej Duda wraz z żoną spłaca także kredyt hipoteczny na kwotę 497 zł za zakup lokalu mieszkaniowego. Ma również kartę kredytową z kwotą limitu do 20 tys. zł, ale brak jest na niej zadłużenia.

W ramach III filaru Andrzej Duda ma zaoszczędzone ok. 60 tys. zł i ok. 28 tys. zł.

Andrzej Duda w 2019 roku zarobił 243 041,43 zł brutto w ramach uposażenia prezydenta RP.

Reakcja w sztabie Rafała Trzaskowskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o tamponadzie serca. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.