Już dziewięć zgonów w domu opieki w Grobli z powodu COVID-19! Władze powiatu reagują

2020-07-31 9:16 Adrian Teliszewski
Już dziewięć zgonów w domu opieki w Grobli z powodu COVID-19! Władze powiatu reagują
Autor: corgaasbeek / Pixabay.com Już dziewięć zgonów w domu opieki w Grobli z powodu COVID-19! Władze powiatu reagują

Rośnie tragiczny bilans zgonów spowodowanych COVID-19 w domu opieki w Grobli. Zmarła już dziewiąta osoba z tego ośrodka. Powiat bocheński nie chce dopuścić do powtórki z kwietniowego kryzysu w DPS Bochnia, gdy zabrakło personelu mogącego zajmować się pensjonariuszami, dlatego uruchomił platformę za pomocą której chętni mogą zgłaszać się do pracy w placówkach medycznych i opieki społecznej.

Portal Bochnianin.pl poinformował o śmierci kolejnego pensjonariusza domu opieki "Jestem" w Grobli (gm. Drwinia) zakażonego koronawirusem. To już dziewiąta ofiara COVID-19 wśród osób zamieszkujących ten dom. Pierwszy zgon zanotowano tam 20 lipca.

– To były osoby w zaawansowanym wieku. Każda z nich miała co najmniej kilka rozpoznanych chorób towarzyszących – powiedział portalowi Bochnianin.pl Krystian Dudek, reprezentujący dom opieki w Grobli.

W obawie przed powtórką kryzysu, do jakiego doszło w kwietniu w DPS Bochnia, powiat bocheński rozpoczął poszukiwanie chętnych do pracy przy opiece nad osobami chorymi lub wymagającymi pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uruchomiono specjalną platformę za pośrednictwem której można zgłaszać chęć podjęcia się takiej pracy. Poszukiwani są zwłaszcza medycy, ratownicy medyczni i osoby posiadające przeszkolenie medyczne.

CBŚP zatrzymało 23-latka podejrzanego o przygotowania do uprowadzenia dziecka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

PRZECZYTAJ TAKŻE: