Kraków. Koronawirus w Instytucie Onkologii! ROŚNIE liczba zakazonych

2020-09-18 15:04 Rafał Strzelec
Kraków. Koronawirus w Instytucie Onkologii! Powołano sztab kryzysowy
Autor: Google Street View Kraków. Koronawirus w Instytucie Onkologii! Powołano sztab kryzysowy

Koronawirus w Instytucie Onkologii w Krakowie. Jak podaje Radio Kraków pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa stwierdzono u 15 pacjentów i trzech pracowników. Dziesięć osób zostało umieszczonych na kwarantannie. Część pacjentów już przetransportowano do innych szpitali. W placówce powołano sztab kryzysowy.

Aktualizacja godz. 15.00

Jak przekazała nam rzeczniczka Instytutu Maja Marklowska-Tomar liczba zakażonych pacjentów wzrosła do 15. Obecnie siedmiu z nich przewieziono na oddział zakaźny. Pozostali nadal przebywają w instytucie. - Zdecydowana większość z nich przechodzi zakażenie bezobjawowo. Niektórzy mieli lekki kaszel - mówi nam rzeczniczka placówki. - Gdyby nie badania, być może nie wiedzieliby, że są zakażeni - dodaje. Podjęto decyzję, że oddział radiologii nie będzie przyjmował pacjentów przez około tydzień. Pozostałe oddziały pracują normalnie. Placówka będzie na bieżąco informować o rozwoju sytuacji.

Wcześniej pisaliśmy:

Koronawirus w Klinice Radioterapii Narodowego Instytutu Onkologii w Krakowie przy ul. Garncarskiej. Test na obecność koronawirusa wykonano u pacjenta z kliniki radioterapii, który miał wysoką temperaturę powyżej 38 stopni. Wynik był pozytywny. Kolejne badania zrobiono u osób, które miały bezpośredni kontakt z pacjentem. Jak podaje Radio Kraków zakażeniu uległo 13 pacjentów i trzy osoby z personelu. Kilkanaście osób zostało umieszczonych na kwarantannie.

W placówce powołano sztab kryzysowy. Zostanie ustalona liczba osób, która zostanie ostatecznie umieszczona na kwarantannie, a także kiedy i do jakich szpitali trafią poszczególni pacjenci. Warto dodać, że są oni w grupie wysokiego ryzyka. Zakażenie może być dla nich bardzo niebezpieczne. O najnowszych doniesieniach z Instytutu będziemy informowali wkrótce.

Instalacja artystyczna w Krakowie, która ma przypominać o zachowaniu dystansu w czasie pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.