Kraków nie dostał rządowego wsparcia! Ani złotówki dla stolicy Małopolski na walkę ze skutkami pandemii

2021-04-08 9:04 ON
Wojewoda małopolski Łukasz Kmita
Autor: Małopolski Urząd Wojewódzki

Gminy i powiaty w Małopolsce otrzymały ponad 0,5 miliarda złotych w ramach trzeciej transzy Funduszu Inwestycji Lokalnych. Już drugi raz z rzędu do Krakowa nie trafiła nawet złotówka. Zgodnie ze zdaniem polityków opozycji zasady podziału rządowych pieniędzy są niejasne oraz wiążą się z partyjnymi sympatiami.

- Kraków, jak wiele innych większych miast, stracił na pandemii procentowo znacznie więcej na pandemii, niż gminy wiejskie. Takie samorządy powinny korzystać z rządowego wsparcia w pierwszej kolejności, a oprócz Krakowa pieniędzy nie otrzymały Limanowa, Miechów czy Oświęcim. Tych przykładów większych miast bez wsparcia jest więcej, oczywiście najczęściej rządzą tam przedstawiciele niekoniecznie wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości - mówi Aleksander Miszalski, poseł Koalicji Obywatelskiej, cytowany przez eska.pl.

Czytaj też: Dyrektor krakowskiej szkoły stanowczo o powrocie dzieci do szkół. Nie powinny już siedzieć w domach?

Brak wsparcia dla Krakowa wojewoda małopolski, Łukasz Kmita, tłumaczy kwotą, którą stolica Małopolski otrzymała w ramach pierwszego rozdania Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do kasy miasta trafiło wtedy ponad 90 milionów złotych.

Czytaj też: Kraków: Dyrektor Friediger o GŁUPOCIE w systemie szczepień. "1 860 rozmrożonych szczepionek"!

- Wsparcie Krakowa na poziomie około 4 milionów złotych byłoby niezauważalne, a takie pieniądze, a często i mniejsze dla niewielkich gmin to są ogromne fundusze. Wobec tego jestem przekonany, że rządowe rekomendacje uwzględniały zrównoważony rozwój Małopolski - powiedział wojewoda Łukasz Kmita.

Czytaj też: Kraków: Dyrektor Friediger o GŁUPOCIE w systemie szczepień. "1 860 rozmrożonych szczepionek"!

W ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych do Małopolski trafiło łącznie 1,5 miliarda złotych.

Policja informuje ludzi w Krakowie o konieczności pozostania w domu
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE