Kraków: Rozkopali torowisko przy Poczcie Głównej. Okazało się, że nie nadaje się do użytku

2019-11-06 17:01 AC
Remont przy Poczcie Głównej
Autor: ZDMK

Na początku tygodnia rozpoczęły się prace serwisowe torowiska na ul. Westerplatte przy węźle Poczta Główna. W trakcie robót stwierdzono konieczność wymiany szyn łukowych na dalszym fragmencie skrzyżowania ulic Wielopole i Westerplatte. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, prace zostaną wydłużone.

To oznacza tylko jedno - koszmar pasażerów komunikacji miejskiej potrwa zdecydowanie dłużej. 

- Realizacja prac związanych z wymianą szyn na skrzyżowaniu będzie możliwa po zakończeniu tych obecnie się tam toczących, czyli po 25 listopada. Na skrzyżowaniu zostaną wymienione szyny łukowe. Wymiana wydłuży prace serwisowe do ok. 9 grudnia - informuje krakowski magistrat.

Dodatkowe prace oznaczają, że również komunikacja tramwajowa na odcinku od przystanku "Poczta Główna" do przystanku "Teatr Słowackiego" pozostanie wyłączona do ok. 9 grudnia.

Z uwagi na miejsce wymiany szyn pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Według wstępnych założeń wszystkie relacje będą dostępne, przy czym:

  • na ul. Westerplatte (od strony ul. św. Gertrudy) - będzie obowiązywać zmiana przebiegu drogi;
  • na ul. Wielopole – prawoskręt dostępny będzie dla pojazdów do 3,5 t. Dla pojazdów od 3,5 t do 7,5 t oraz autobusów objazd poprowadzony będzie ulicami Librowszczyzna i Zyblikiewicza (zmiana kierunku ruchu na ul. Librowszczyzna oraz dopuszczenie lewoskrętu z ul. Zyblikiewicza w ul. Westerplatte).

Dokładne informacje o zmianach i objazdach przeczytacie tutaj >>> Do pracy objazdem objazdu. Ruszył remont węzła Poczta Główna