Kraków: Schody ruchome znów nieruchome. Koszmar pasażerów trwa

2019-07-05 14:57
Schody ruchome przy dworcu autobusowym
Autor: Łukasz Miłoszewski Schody ruchome przy dworcu autobusowym

Schody ruchome prowadzące na górną płytę dworca autobusowego przy ulicy Bosackiej znów uległy awarii. Naprawiano je już kilkanaście razy, ale tym razem przerwa w ich działaniu potrwa dłużej.

Urzędnicy podjęli decyzję, że nie ma sensu kolejny raz wydawać pieniędzy na chwilową naprawę ruchomych schodów. Na dotychczasowe  korekty w działaniu tego obiektu miasto wydało już ponad 360 tysięcy złotych. Winne są nasze warunki atmosferyczne, które sprawiają, że ruchome schody nie mogą funkcjonować bez zadaszenia.

- Do tej pory nie udało się wprowadzić do budżetu tego zadania, bo wybudowanie takiego zadaszenia to koszt rzędu nawet kilkuset tysięcy złotych. Porozumieliśmy się już z firmą, która projektowała dworzec, tej firmie zlecimy wykonanie projektu zadaszenia. Z gotowym projektem łatwiej będzie uzyskać w budżecie pieniądze na wybudowanie osłony nad schodami oraz ich remont - tłumaczy Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Awaria potrwa co najmniej... do przyszłego roku. Do tej pory pasażerom z ciężkim bagażem musi wystarczyć sąsiednia winda. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE