MATKA ROKU! Wyrzuciła swoje malutkie dzieci. Była pijana, miała narkotyki

2019-12-13 11:48

28-letnia kobieta z Zabierzowa pod Krakowem z pewnością zasłużyła na tytuł "Matki Roku". W złym znaczeniu, bo w czasie sprawowania opieki nad dziećmi postanowiła wyrzucić je z pokoju! Okazało się, że była pijana, a przy sobie miała duże ilości narkotyków. 

Interwencja policji miała miejsce w niedzielę, 8 grudnia w jednym z mieszkań w gminie Zabierzów. Według zgłoszenia, które odebrał dyżurny policji - pijana matka miała wyrzucić z pokoju swoje dzieci, nad którymi sprawowała opiekę. Płacz jednego z nich doprowadził do wezwania patrolu. 

Mundurowi, którzy dotarli na miejsce zastali w mieszkaniu 28-latkę oraz jej dzieci - 3-letnią córkę i 14-miesięcznego syna, a także rodziców kobiety. Już od samego początku czuć było w mieszkaniu wyraźną woń alkoholu. Okazało się, że matka miała 0,6 promila w wydychanym powietrzu. To był jednak dopiero początek.

- Na widok mundurowych zachowywała się agresywnie i nerwowo, krzyczała biegając po pokoju. W jej mieszkaniu policjanci ujawnili też  narkotyki - ponad 55 gramów marihuany, 0,1 grama amfetaminy i tabletkę z cechami substancji psychoaktywnych. Po sprawdzeniu 28-latki w systemie policyjnym okazało się, że jest poszukiwana przez sąd do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności za… posiadanie narkotyków. Kobieta do pomieszczeń dla zatrzymanych, a dziećmi zajęli się dziadkowie - informuje Małopolska Policja.

Zatrzymana została doprowadzona do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące. W międzyczasie usłyszy kolejne zarzuty, za które grozi jej do dziesięciu lat więzienia. O tym, kto zaopiekuje się małymi dziećmi zdecyduje sąd rodzinny. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE