Matura poprawkowa 2021: Arkusze CKE z języka polskiego. Zobacz sugerowane odpowiedzi

2021-08-24 14:22
Matura poprawkowa 2021 polski
Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska Matura poprawkowa 2021 polski

Matura poprawkowa 2021: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi. We wtorek 24 sierpnia (24.08) ponad 7 tys. osób przystąpiło do poprawkowego egzaminu maturalnego z języka polskiego. Arkusze CKE są już dostępne! Wśród tematów wypracowania była m.in. „Lalka” B. Prusa oraz „Sto lat samotności” Marqueza. Na naszej stronie znajdziesz oficjalne arkusze CKE z j. polskiego wraz z sugerowanymi odpowiedziami.

24 sierpnia termin poprawkowy #matura2021. Początek egzaminu o godz. 9:00. Trzymamy kciuki! - przypomina na swoim profilu na Twitterze Centralna Komisja Egzaminacyjna. W całej Polsce maturę poprawkową 2021 zdawało około 63 tys. osób. Egzaminy z wszystkich przedmiotów rozpoczęły się o tej samej godzinie - 9. Najwięcej osób zadeklarowało chęć pisania matury poprawkowej z matematyki (50 tys. osób), j. polskiego (7,5 tys.) oraz j. angielskiego (5,1 tys.). Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na żywo: Matura poprawkowa 2021: Matematyka, polski, angielski. Czy są przecieki? [RELACJA NA ŻYWO] Na poprawce z j. polskiego maturzyści mieli do wybory trzy tematy wypracowania: Wartości duchowe czy dobra materialne – co dla człowieka może być źródłem szczęścia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Lalki Bolesława Prusa; Czym dla człowieka mogą być marzenia? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu Stu lat samotności Gabriela Garcíi Márqueza oraz Zinterpretuj wiersz Ewy Lipskiej „tak samo”. Postaw tezę interpretacyjną i ją uzasadnij. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 250 wyrazów. Oficjalne arkusze CKE z poprawkowego egzaminu maturalnego z języka polskiego są już dostępne. Znajdziesz je w naszej galerii. Sugerowane odpowiedzi znajdują się pod slajdem z arkuszem.

Matura z języka polskiego. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE